Wpis z mikrobloga

Małe #chwalesie z okazji tego, że wczoraj trzeci raz w życiu zdałem #prawojazdy na samochód. 3 prawa jazdy na 3 kontynentach zdawane w 3 językach ( ͡º ͜ʖ͡º)

W #usa musiałem zdać jedynie egzamin teoretyczny. #!$%@?, tak durnych pytań to w życiu nie widziałem. Czy cofając samochodem należy patrzeć w lusterka bez odwracania głowy czy odwrócić głowę bez patrzenia w lusterka? O ile procent spada czas reakcji kierowcy po spożyciu 3 kieliszków wina? Ile inczy między kołem a krawężnikiem należy zostawić przy parkowaniu równoległym? Ile punktów karnych grozi za zastawienie hydrantu? Dowiedziałem się też, że w przypadku awarii wycieraczek należy bezzwłocznie zjechać na pobocze i wezwać lawetę. Dodam, że w New Jersey można zdawać po polsku aczkolwiek ja nie chciałem iść na skróty, bo w języku angielskim jest więcej materiałów do nauki

Natomiast w #indonezja nie zdawałem egzaminu ale musiałem wyjeździć 4 godziny z elką na dachu, a potem iść z tymi papierami do urzędu komunikacji. Tu jedyną komplikacją był ruch lewostronny, co wymagało trochę przyzwyczaja. No i instruktor nie mówił po angielsku więc pokazywał mi na migi gdzie jechać. Ale sama wizyta w urzędzie to już była formalność
Nusantara - Małe #chwalesie z okazji tego, że wczoraj trzeci raz w życiu zdałem #praw...

źródło: 20240424_120020

Pobierz
  • 57
  • Odpowiedz
@Nusantara

Czy cofając samochodem należy patrzeć w lusterka bez odwracania głowy czy odwrócić głowę bez patrzenia w lusterka?


Nie wiem jak teraz, ale kiedyś w Polsce oblewali jak ktoś patrzył do tyłu odwracając głowę. Chodziło o to, że nie zobaczysz małego dziecka gdy wejdzie ci pod auto. W przypadku patrzenia w lusterka, masz szansę go zauważyć
  • Odpowiedz
@Nusantara: w Indonezji robiłeś prawko na wakacjach? Od ręki tam dają? Za każdym razem jak jadę do Azji to muszę na krzywy ryj skuterem jeździć. Prawko międzynarodowe na B mam, ale na skuter trzeba wszędzie A.
  • Odpowiedz
Czy cofając samochodem należy patrzeć w lusterka bez odwracania głowy czy odwrócić głowę bez patrzenia w lusterka? O ile procent spada czas reakcji kierowcy po spożyciu 3 kieliszków wina?


@Nusantara: jestem ciekaw odpowiedzi na te pytania
  • Odpowiedz
  • 1
@jagodowy_krol: Odpisałem wyżej. Patrzeć w lusterka bez odwracania głowy, zostawić 6 inczy odstępu od krawężnika, a reszty nie pamiętam i mam to w dupie, wykułem na pamięć żeby tylko zdać ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 0
w Indonezji robiłeś prawko na wakacjach? Od ręki tam dają? Za każdym razem jak jadę do Azji to muszę na krzywy ryj skuterem jeździć. Prawko międzynarodowe na B mam, ale na skuter trzeba wszędzie A.


@stary_kasztan: Ja tu mieszkam, nie jestem na wakacjach. A prawo jazdy zarobiłem tylko na samochód, bo musiałbym podwójnie zapłacić żeby mieć dwie kategorie. Na razie będę dałej jeździł skuterem na dziko.

Całość zajęła 3 dni. Dwa
  • Odpowiedz
@Ciro-di-Marzio: obstawiam że w większości krajów Azji musisz mieć prawko na A. Na pewno w Indonezji, Sri Lance i Tajlandii. Ale byłem w pierwszych dwóch i jeździłem bez prawka A, miałem tylko międzynarodowe B, ale też nikt mnie nigdy nie zatrzymał. Być może chcieliby kasę.
  • Odpowiedz
żona, dziecko i własny biznes


@Nusantara: Własny biznes masz zdalny (i działasz globalnie) czy biznes na miejscu? Celuję w coś zdalnego i też pobyt/mieszkanie w podobnym miejscu - chociaż bardziej niż Indonezji skłaniam się ku Tajlandii.
  • Odpowiedz
@Nusantara: to nie mogłeś sobie wymieniać prawa jazdy w ambasadzie na krajowe w każdym innym kraju jak normalny człowiek? Czy z prawem jazdy wyrabiałeś może też paszport na inne dane?
  • Odpowiedz
  • 1
Własny biznes masz zdalny (i działasz globalnie) czy biznes na miejscu? Celuję w coś zdalnego i też pobyt/mieszkanie w podobnym miejscu - chociaż bardziej niż Indonezji skłaniam się ku Tajlandii.


@Tino: Mam biznes lokalny wymagający mobilności. Stąd decyzja o zakupie auta i zrobieniu prawka
  • Odpowiedz
@Nusantara: graty :>

gratulacje. Przynajmniej dają nowy dokument, a nie zabierają polskiego - jak to ma miejsce w Belgii


@patryk-kabacinski-1: a nie wystarczy powiedzieć "zostawiłem prawko w Polsce"? w USA też słyszałem że potrafią zabierać, wystarczy się nie przyznawać.
  • Odpowiedz