Wpis z mikrobloga

Małe #chwalesie z okazji tego, że wczoraj trzeci raz w życiu zdałem #prawojazdy na samochód. 3 prawa jazdy na 3 kontynentach zdawane w 3 językach ( ͡º ͜ʖ͡º)

W #usa musiałem zdać jedynie egzamin teoretyczny. #!$%@?, tak durnych pytań to w życiu nie widziałem. Czy cofając samochodem należy patrzeć w lusterka bez odwracania głowy czy odwrócić głowę bez patrzenia w lusterka? O ile procent spada czas reakcji kierowcy po spożyciu 3 kieliszków wina? Ile inczy między kołem a krawężnikiem należy zostawić przy parkowaniu równoległym? Ile punktów karnych grozi za zastawienie hydrantu? Dowiedziałem się też, że w przypadku awarii wycieraczek należy bezzwłocznie zjechać na pobocze i wezwać lawetę. Dodam, że w New Jersey można zdawać po polsku aczkolwiek ja nie chciałem iść na skróty, bo w języku angielskim jest więcej materiałów do nauki

Natomiast w #indonezja nie zdawałem egzaminu ale musiałem wyjeździć 4 godziny z elką na dachu, a potem iść z tymi papierami do urzędu komunikacji. Tu jedyną komplikacją był ruch lewostronny, co wymagało trochę przyzwyczaja. No i instruktor nie mówił po angielsku więc pokazywał mi na migi gdzie jechać. Ale sama wizyta w urzędzie to już była formalność
Nusantara - Małe #chwalesie z okazji tego, że wczoraj trzeci raz w życiu zdałem #praw...

źródło: 20240424_120020

Pobierz
  • 56
  • Odpowiedz
  • 2
czyli amerykanów nic 9/11 nie nauczyło i nadal wpuszczają islamistów do siebie ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@siepan: Islamscy konwertyci, jak ja, mogą legalnie wjechać na Stanów. Ci idioci nawet tego nie sprawdzają
  • Odpowiedz
Ile inczy między kołem a krawężnikiem należy zostawić przy parkowaniu równoległym?


@Nusantara: Ja miałem pytanie (w polskim prawku) o "jaka powinna być wysokość krawężnika", a także o "jaka powinna być długość drążka zmiany biegów?" XD
  • Odpowiedz
Natomiast w #indonezja nie zdawałem egzaminu ale musiałem wyjeździć 4 godziny z elką na dachu, a potem iść z tymi papierami do urzędu komunikacji. Tu jedyną komplikacją był ruch lewostronny, co wymagało trochę przyzwyczaja. No i instruktor nie mówił po angielsku więc pokazywał mi na migi gdzie jechać. Ale sama wizyta w urzędzie to już była formalność


@Nusantara:
Nie wiem jak to wygląda na reszcie wysp, ale ja właśnie siedzę na
  • Odpowiedz
  • 0
a wystarczyło by wyrobić międzynarodowe prawo jazdy honorowane w Indonezji


@zeek: Miałem międzynarodowe ale dawno wygasło. A nawet bez niego lokalne prawko jazdy to była formalność, żadnych egzaminów czy łapówek. Mogłem to zrobić nawet bez kursu z instruktorem ale chciałem się nauczyć ruchu lewostronnego
  • Odpowiedz
  • 1
i powiedz: nie kusiło cię tak urżnąć łeb chociaż jednemu niewiernemu? ( ͡º ͜ʖ͡º)


@siepan: Nigdy nikomu w życiu krzywdy nie zrobiłem. Jestem usposobieniem spokoju i cierpliwości
  • Odpowiedz
@Nusantara brawo!!! Jakie prawko będzie nr 4? :D

A z tymi wycieraczkami nie taka głupia sprawa. Kiedyś miałam awarię w czasie ulewnego deszczu z gradobiciem i naprawiając starym sposobem tzn. z użyciem siły, wyłamałam ją w połowie... na szczęście byłam pasażerem i dojechaliśmy szczęśliwie do domu, ale laweta nie taka głupia sprawa ;)
  • Odpowiedz
Jestem usposobieniem spokoju i cierpliwości


@Nusantara: czyli wiara w tobie jest słaba. Nie zjednoczyłeś się z Allahem i nie pojąłeś istoty religii pokoju ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
  • 5
Nie wiem jak to wygląda na reszcie wysp, ale ja właśnie siedzę na Bali i ruch drogowy opisałbym dwoma słowami: yolo #!$%@? xD.


@Flypho: Ja siedzę w Dżakarcie i tutaj też jest kompletny chaos XD

Jak jechałem z #!$%@?ą elką na dachu stosując się do przepisów to wszyscy na mnie trąbili i zajeżdżali drogę. Potem się #!$%@?łem i też zacząłem trąbić na tych #!$%@?ów i wyprzedzać skuterki poboczem. Instruktor nic nie
  • Odpowiedz
O ile procent spada czas reakcji kierowcy po spożyciu 3 kieliszków wina? Ile inczy między kołem a krawężnikiem należy zostawić przy parkowaniu równoległym? Ile punktów karnych grozi za zastawienie hydrantu?


@Nusantara: to sa dobre pytania.
  • Odpowiedz