Wpis z mikrobloga

@OgorekMorski: za pierwszym razem około 3 dni, potem z każdym następnym krócej.

Pomaga kierownica po prawej stronie: wytłumaczyłem sobie że ruch z przeciwka ma być po mojej stronie czyli po stronie kierowcy.
  • Odpowiedz
@OgorekMorski jeden dzień. Jebnąłem w krawęznik świeżo kupionym samochodem i nagle jak ręką odjął, ruch lewostronny stał się naturalny ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@OgorekMorski: bardzo szybko, tak jak napisał @thorgoth pomaga to, że kierownica jest też z innej strony. Tak samo jak teraz wsiadam do auta z kierownicą po lewej stronie w ruchu prawostronnym, to nie mam problemu z przyzwyczajeniami z ruchu lewostronnego. Jedynie dziwne się jeździ anglikiem w ruchu prawostronnym (i odwrotnie pewnie też). No i chwilę potrzeba żeby się przestawić jadąc na rowerze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Poczatki to tak jak przejść z manuala na automata.


@ThomasPol: @nasi-lemak @OgorekMorski Podobnie do tego, mi się szybko dosyć udało i nawet zacząłem widzieć w tym sens jakby może to nawet lepsza strona do prowadzenia bo z prawej tak jak jest sie praworęcznym itp itd.

Ale łeb pierze gdy przyjedziesz swoim samochodem z kontynentu do którego jesteś przyzwyczajony mega i nagle właśnie normalnym jeździ się po UK :D
  • Odpowiedz
@OgorekMorski: ja przed kupnem auta w UK też rzadko prowadziłem w pl. Jedynie pamiętam że początkowo ciężko się przyzwyczaić do tych ich dużych rond z wieloma pasami gdzie często malowanie już prawie nie istnieje.
  • Odpowiedz
@OgorekMorski: na początku 2-3 razy prawą ręką uderzałem w drzwi chcąc zmienić bieg. Potem zero problemów. Za to zawsze jak przyjeżdżam do Polski anglikiem to na osiedlowej drodze walnę babola - jadę po lewej stronie drogi albo na skrzyżowaniu wjeżdżam na lewy pas :)
  • Odpowiedz