Wpis z mikrobloga

Uprzejme pytanie do osób, które orientują się w temacie.

Planuję kupić motocykl, który po raz pierwszy został zarejestrowany w Polsce w 2023 roku (wcześniej użytkowany za granicą) - przy rozmowie ze sprzedawcą zapytałem czy posiada komplet dokumentów tj. dowód rejestracyjny, kartę pojazdu etc.

Sprzedawca (drugi właściciel w Polsce) oznajmia, że karty pojazdu nie posiada i nie przypomina sobie żeby ją dostał, ani aby była wymagana podczas gdy rejestrował motocykl na siebie.

Z ciekawości zajrzeliśmy do dowodu rejestracyjnego i faktycznie numer karty pojazdu w niej nie widnieje, w odpowiedniej rubryce jest tylko kreska.

W sieci widze wzmianki, że KP już nie jest używana ani wydawana przy rejestracjach od 2023 roku, ale wolę się upewnić i dlatego proszę o dodatkowe potwierdzenie od kogoś kto się coś na ten temat orientuje. Czy karta dla takiego motocykla w takim razie faktycznie nie została wydana? Czy to będzie jakiś problem przy zakupie czy też sprzedaży za parę lat?

#motocykle #prawojazdy #pytanie #pytaniedoeksperta #prawo
Fucktyczniee - Uprzejme pytanie do osób, które orientują się w temacie.

Planuję kupi...

źródło: 6cef687f-07da-4ca6-a508-ea3406b89cb8

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
to "prawie pewne" czy 100%? XD


@11mariom: zawsze ten mityczny niemiecki lekarz mógł posiadać ten motocykl i co niedzielę nim jeździć do koscioła. Prawie pewne i 100% daje nam 99,99% że licznik kręcony( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@Fucktyczniee: Raczej nie jest potrzebna. Kupowałem używany motocykl w 2022 i drugi w 2023 i dostałem te karty od właścicieli, ale przy rejestracji nie były potrzebne, urząd nie zaktualizował w nich wpisów, a w dowodach rejestracyjnych jest kreska.
  • Odpowiedz
@mpetrumnigrum: Weź nic nie mów. Ja kupiłem od Polaka i po kilku miesiącach okazało się, że jakimś "cudem" stracił prawie 10k przebiegu. Niby to nie jest jakoś strasznie dużo, ale kurła bez przesady, to nie jakiś passat tdi żeby kręcić :-/
edit: na przeglądzie gościu zauważył
  • Odpowiedz