Wpis z mikrobloga

#motocykle questa mam w rodzinie... szukam najniższego możliwego turystyka. tak żeby miał te 70-100KM 50+Nm

na ten moment najniżej fabrycznie schodzi BMW F800GS do 760mm wysokości kanapy (niska kanapa i obniżona zawiecha). jest coś jeszcze na rynku co tak zejdzie?
  • 21
  • Odpowiedz
  • 1
@amath: pacjentka ma niecałe 160, krótkie nogi i 50pare kg. i wiem ze obniżanie moto żle na niego działa, dlatego też szukam obniżeń przewidzianych przez producenta a nie majfrienda z alika :)
  • Odpowiedz
  • 0
@amath: no szukamy adv. bo to i szutry, i tety, z asfaltu zjedzie. ponadto sam mam transalpa, i szukamy czegos porownywalnego. wiem ze wysokosc adv jest wynikowa przeswitu itd. generalnie jak nie znajdziemy nic innego, to pewnie kupimy ta f800. w hondzie wszystko wyzsze, tenera wysoka, voge wysoki, trk wysoki, w kawasaki nic ciekawego w tym segmencie itd... ale moze cos pominalem.
  • Odpowiedz
  • 1
kat 790 ma 825


@amath: tem ktm ma 825 z obniżoną kanapą i setem obnniżającym. czyli wciąż 4,5cm wiecej od bmw. ale za to jest lżejszy o 20kg :D

niemniej jednak szukam czegość 76-77cm
  • Odpowiedz
@subiel: siedze na forum VStroma i ludzie polecają dwie rzeczy dla niższych osób
- obniżenie na kościach amora tylnego
- niższa kanapa

Tylko dobrze jest nie przesadzić z kościami bo nóżka boczna może być wtedy za długa i moto
  • Odpowiedz
@SuperStefan: jak to dla niższej kierowniczki i plany są na jazdę w lekkim terenie to v-stroma raczej bym odrzucił mimo, że teoretycznie dobrze się wpasowuje w wymagania. Jest do tego za ciężki i za dużo masy jest przesunięte na przód przez co przednie koło zapada się już w lekkim szutrze.

Wiem bo miałem ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@subiel: Ja jeździłem harasiem po amerykańskiej pustyni i jakoś nie ugrzązł po szutrach pojedzie wszystko więc ideę baletnicy na advenczerze możesz po prostu #!$%@?ć na śmietnik i niech dziewczyna jeździ czymś nad czym będzie miała kontrolę.

Gx
  • Odpowiedz
@amath: Jak ktoś potrzebuje feedbacku na przodzie bo jeździ na krawędzi uślizgu bez abs-u albo przekładania na ucho sto radianów na sekundę bo łoi osiedlowe ronda na redline to zły ale na to jak teraz jeździ 90% motocyklistów to niezauważalnie zły :-)

Gx
  • Odpowiedz
  • 1
@Man_of_Gx i tak i nie, miałem okazję pojeździć na takim mocno obniżonym SV, no i kurde masakra, kompletnie zgubiona geometria całego moto :/
  • Odpowiedz
@subiel: ale jak ona ma mniej niż 160cm i 50kg wagi, to nie tylko wysokość siedziska będzie problemem (to można ogarnąć jakoś), ale i waga motocykla. Przecież F800GS waży 220kg z płynami, do tego dodaj bagaże/gmole inne pierdoły i po pierwszym wyjeździe w nawet polski TET skutecznie zrazisz ją do jazdy.
  • Odpowiedz
  • 0
@ArmandoFelonso: to też caly czas szukam czegoś innego:) dzisiaj przymierzaliśmy kilka benelli - ale nawet 500 waży 220kg... dlatego cały czas zwlekamy z zakupem. Bo f800 co prawda niski, ale ciężka krowa.
  • Odpowiedz