Wpis z mikrobloga

Nie no, nigdy nie przemogę się do gry magiem. Przecież skoro przez większość gry i tak będę musiał tłuc potwory ręcznie to po co się ograniczać i nie tłuc ich mocniej po doładowaniu statystyk w siłę? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

no, ale przecież w pod koniec gry będziesz maił deszcz ognia i będziesz wymiatał!!!


Sram na to. Na tym etapie każda inna profesja już wyczyściła dawno mapę xD

W ogóle oczekiwania w graniu magiem: strzelasz fireballami i innymi potężnymi zaklęciami co mają jakieś fajne efekty specjalne.
Praktyka: przyzywasz szkielety g*bliny. No super zabawa #!$%@? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Jeszcze to ciągłe ładowanie many. Ja pierdyle.


#gothic #gothic2 #gry
  • 20
  • Odpowiedz
@Antybristler: Opcja maga nigdy nie wchodziła w grę, już pomijam gówno czary na starcie, ale nawet sama kula ognia, mimo że spoko, to drenuje mane ekspresowo, a jak wiemy system many w tej grze nie działa i brakuje jej cały czas
  • Odpowiedz
@Antybristler: Ja akurat lubiłem się w gothicu pobawić magią, natomiast zgadzam się, że prawdziwa frajda z grania magiem wjeżdża dopiero w 5 rozdziale, gdzie questów pobocznych jest jak na lekarstwo, fajny wybór run do nauczenia, a sam rozdział jest krótki. Jedyna frajda to tak naprawdę czyszczenie mapy (szczególnie wokół zamku w GD). Trochę przy późno :)
  • Odpowiedz
@Antybristler: jakby to mistrz Corristo powiedział

Może w Straży będzie z ciebie więcej pożytku.


( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Ścieżka magii to nie wymiana kuszy na runę i bełtów na kulę ognia

Wiesz już, że runy mogą być wykorzystywane do chwili wyczerpania twoich własnych pokładów siły magicznej.

Jednak zanim przystąpisz do działania, zastanów
  • Odpowiedz
@Antybristler:
Ja lubię magiem grać głównie przez całą otoczkę.

Całkiem fajnie gra się w Dragons Dogma - animacje czarów są wolne ale spektakularne na skalę, której próżno szukać w innych produkcjach.
Przyjemnie grało mi się też w Dragon Age: Inqusition - tutaj animacje mniej satysfakcjonujące ale gra się bardzo dynamicznie.
Z trochę innej beczki, w BG3 i DOS2/1 też magiem gra się super - można np. stworzyć kałużę wody pod nogami
  • Odpowiedz
@Antybristler: w g2nk jedyny plus grania magiem to fabula, bo paladyni przestaja zachowywac sie jak #!$%@? kiedy jestes arcymagiem ognia, statek po prostu ci oddaja bo poprosiles itp przynaleznosc do magow daje fajne poczucie, ale fakt, mechanicznie to cale zlopanie potionow itp ssie

generalnie w skyrimie gra magiem wygladala ok, spam firebalami i piorunami itp ale zwyczajnie robilo sie to nudne, ale np w morrowind bylo to duzo fajniej zrobione z
  • Odpowiedz
Praktyka: przyzywasz szkielety g*bliny. No super zabawa #!$%@? ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Antybristler: generalnie bez nocy kruka mag jest spoko i da się grać bez goblinów, ale w NK to już tylko przyzywanie ma sens ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
Wiesz już, że runy mogą być wykorzystywane do chwili wyczerpania twoich własnych pokładów siły magicznej.


Jednak zanim przystąpisz do działania, zastanów się nad celem, jaki ci przyświeca. Moce, którymi będziesz dysponował mogą nieść śmierć i zniszczenie.


Ale prawdziwy mag wykorzystuje swoje zdolności tylko wtedy, gdy jest to absolutnie niezbędne.


Kiedy w pełni uświadomisz sobie ten fakt, zrozumiesz prawdę kryjącą się za magią runiczną.


@slabehaslo: dorabianie filozofii do swojego #!$%@?, zupełnie jak
  • Odpowiedz
@Antybristler:
Jeszcze całkiem fajnie gra się magiem w Elden Ring. Przy czym podobnie jak w gothic nie da się na niej polegać w 100% bo mana się kończy.

A tak w ogóle to jeszcze oczywistą opcją jest Hogwart's Legacy. Nie jest to jakieś arcydzieło ale walka mi sprawiała nawet frajdę.
  • Odpowiedz
@Antybristler: Jak ja grałem magiem to robiłem sobie takiego mago-złodzieja. Zręczność ładowałem na tyle żeby móc korzystać z Miecza Mistrzowskiego oraz żeby móc okradać wszystkich, trochę siły żeby mieczykiem mocniej się machało. To wystarczy żeby sobie radzić z brakami many. Plus, taki trick, jeżeli zabijesz wrogiego maga efektem z Bryły Lodu, to można podnieść jego runy, co POTWORNIE wręcz oszczędza się na Punktach Nauki (taki Poszukiwacz to ma bardzo fajne runy,
  • Odpowiedz