Wpis z mikrobloga

2001 rok, nokia się mogła przy nim chować, choćby dlatego że po podłączeniu przez RS232 do kompa można było udostępnić GPRS który był tańszy i działał lepiej niż internet po modemie 56kbps.
950zł kosztował i pamiętam że dwa miesiące wakacji zbierałem fasolkę szparagowa żeby na niego zarobić. Do dziś średnio przepadam za fasolką.
Szkoda, że wylądował gdzieś na śmietniku historii i padł ofiarą wilgoci w kącie piwnicy. Kiedyś to był zwykły nic nie warty przeżytek, dziś byłby to już lekko retro sprzęt.

#telefony #gsm #staredobreczasy
ONVIF - 2001 rok, nokia się mogła przy nim chować, choćby dlatego że po podłączeniu p...

źródło: temp_file199768073570637810

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@ONVIF no nie wiem czy nokie się chowały xd w 2001 to wyszła np nokia 5510 z odtwarzaczem MP3 i funkcja pamięci masowej po podpięciu pod PC czy nokia 8310 z bluetooth i irdą. Chwilę później wyszła nokia 7650 z aparatem VGA, by, irda, klientem email która chodziła na Symbianie
  • Odpowiedz
nokia się mogła przy nim chować, choćby dlatego że po podłączeniu przez RS232 do kompa można było udostępnić GPRS który był tańszy i działał lepiej niż internet po modemie 56kbps


@ONVIF: dobry bait xD
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Myslovitz 5510 to w zasadzie 3330 z odtwarzaczem i była dwukrotnie droższa. 7650 to już zupełnie inna klasa no i kwota. Porównałem do podobnej półki cenowe.

@pasiaty nie ma w tym grama baita, za te pieniądze można było kupić nokie 3310 bądź 3210 i słabo wypadały przy T65
  • Odpowiedz
@ONVIF:

Ciekaw z tym udostępnianiem internetu. Nie moje czasy ale połączenie modemowe 56k osiągało zwykle połowę tego. Jakie realnie prędkości można było mieć z GPRS na pc? Jak to wyglądało cenowo bo rozliczenie było za zużycie danych no ale stronki wówczas też ważyły o wiele mniej a WAP to chyba w ogóle nie zużywał danych ;)
  • Odpowiedz