Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Witam szanowne grono wykopowiczów,

Z racji tego że ostatnimi czasy widać trochę uaktywniony tag #obowiazkowecwiczeniawojskowe, generalnie w internetach wszędzie straszenie końcem świata, co drugi artykuł to CONSCRIPTION, oraz do tego jest tu dużo specjalistów od wszystkiego, to chciałem zapytać jak tak na serio widzicie kwestię powrotu poboru i kogo będą wcielać, tak powiedzmy w przeciągu 5 lat. Do 2027 roku około planuję wyjechać z Polszy, chciałem się zapytać czy myślicie że do 2027 roku coś ruszą czy nie? I jak i kogo? Myślicie że wcześniej zaczną, czy jednak do tego 2026/27 będzie jeszcze spokój, tzn utrzyma się taki stan jaki mamy dzisiaj? Zastanawiam się czy już panikować czy raczej te 3 lata jeszcze będzie względny spokój.

Pamiętam że rok temu była masa wpisów że tuż po wyborach 2023 wraca pobór, minęło pół roku i względna cisza. Inna kwestia że PiS pewnie już by faktycznie przywrócił, bo na 3 kadencji by im kompletnie puściły hamulce i mieliby #!$%@?, ale były też osoby - uznawane za hehe ekspertów jutubowych, którzy też twierdzili że niezależnie od tego kto wygra, po wyborach wraca pobór. Na razie wydaje się że temat nie jest ruszony, przynajmniej na razie.

Patrząc na taką Łotwę, to pobór wrócił dla osób które kończą 18 lat, czyli idąc takim tokiem myślenia, najbardziej dotknie to osoby zaraz po szkole średniej. Patrząc na historię poboru w Polsce przed 2009 rokiem, to jak ktoś siedział w UK albo w Holandii to nikt nigdy ich nie ściągał listami gończymi i nic im się nie wydarzyło. Rozumiem że o ile nie będzie 3WŚ, tylko zwyczajnie przywrócą pobór albo wjadą na maksa obowiązkowe ćwiczenia, ale będzie ogólnie pokój, to jak będę siedział za granico, to szansa na to że mnie zgarną jest dosyć niska? A w przypadku 3WŚ, bezdomność w Hiszpanii jest jakąś opcją? Pewnie jakbym pracował i miał adres to wtedy będą łapanki na takie osoby, ale bezdomnego żula chyba nie zgarną, nie?

Pytam po prostu o luźne przemyślenia na ten temat, jak to widzicie.



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Jailer
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 5
  • Odpowiedz
szansa na to że mnie zgarną jest dosyć niska? A w przypadku 3WŚ, bezdomność w Hiszpanii jest jakąś opcją? Pewnie jakbym pracował i miał adres to wtedy będą łapanki na takie osoby


@mirko_anonim: Szansa na jakiekolwiek zgarnianie, niezależnie od wojny to 0%. Jak by to miało wyglądach, na jakiej procedurze miałoby zostać oparte?
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: po co się debilizmami przejmujesz. Obowiązkowy pobór jest bezsensu szkoleniowo i finansowo. W ten cały cyrk trzeba zainwestować by ci ludzie mieli gdzie siedzieć. Nawet jak kiedyś ogłoszą powrót tej głupoty to będziesz miał czas wyjechać.
Ćwiczenia wojskowe to też nic nadzwyczajnego i nie ma co srać żarem, przeważnie ludzie boją się stracić kasę.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 2
Anonim (nie OP): Jeśli masz poniżej 30 lat szansa na obowiązkowe ćwiczenia jest niestety duża.
Jeśli chodzi o pobór obstawiam, że zanosi się na to w perspektywie 2-3 lat i będzie dotyczył ludzi poniżej 25 -/+ roku życia.

Rozumiem twoje obawy i najlepiej TERAZ ogarnąć kategorię D/E i mieć wywalone.
Ja odszedłem z wojska(zostałem wyrzucony z WOT, a oficjalnie przez mobbing ze strony przełożonych) i powiem tak.

Każdy kto uważa, że
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Odpalą maszynę losującą i wylosuje kogo brać.

Jak wypadnie na ciebie to wysyłają tobie "zaproszenie" i jak potwierdzą, że nie jesteś zagranica i się stawisz to zapomnij o tym, że twoje umiejętności zalety i wady zostaną rozpatrzone, w excelu ich będziesz widniał jako "Biedna #!$%@? piechota".
  • Odpowiedz