Wpis z mikrobloga

Poziomowałem kładąc poziomicę na górze


@miss-durniu: wiele siodełek ma kreskę od spodu siodła, i na jej podstawie masz ustawić do poziomu. Np w fiziku to chyba jest 75 mm, selle italia też takie coś robi. W tym miejscu przykładasz poziomnicę, i tutaj ma być na 0.

Szyny nie muszą być w "poziomie" do reszty siodła.
  • Odpowiedz
@miss-durniu: w sumie teraz to mi zadałeś zagwostkę - zawsze myślałem, że profil siodełka jest projektowany względem tych szyn, bo przecież nie zawsze jest wskazane żeby siodełko było ustawione płaskie jak deska, ale teraz to już sam nie wiem (ʘʘ)
  • Odpowiedz
  • 0
wiele siodełek ma kreskę od spodu siodła, i na jej podstawie masz ustawić do poziomu. Np w fiziku to chyba jest 75 mm, selle italia też takie coś robi. W tym miejscu przykładasz poziomnicę


@G06DbT: możesz pokazać o jaką kreskę chodzi?
  • Odpowiedz
@G06DbT: możesz rozwinąć jak ustawić względem tej lini? mam siodelko fizika od trzech lat i dopiero teraz się dowiedziałem że jest tam jakaś linia kalibracyjna xd
  • Odpowiedz
@kekd: idea jest bardzo prosta, w tym miejscu siodło ma być na 0 stopni. Oczywiście jest to pozycja wyjściowa.

Jak ja to ustawiam? Znacjonalizowałem sobie w pracy kawałek płaskownika z aluminium, taki z 10 mm gruby co by nie był elastyczny, i 30 cm długi, szeroki na 10 cm. Kładę go w poprzek na siodle, gdzie jedna krawędź jest na wysokości tej linii. I tutaj mierzę czy mam poziomo. Proste jak
G06DbT - @kekd: idea jest bardzo prosta, w tym miejscu siodło ma być na 0 stopni. Ocz...

źródło: siodło

Pobierz
  • Odpowiedz
@G06DbT: woah dzięki a ja ustawiałem po całości na płasko kładąc wzdłuż płaskownik. wypróbuje tym sposobem jak się jeździ :)
  • Odpowiedz
@kekd: nie mówię że to jest ustawienie dla każdego, ale skoro producent zaleca to jako punkt wyjściowy to coś musi być na rzeczy
  • Odpowiedz
@miss-durniu: nie, masz źle ustawione, bo twoje siodło nie jest płaskie. Z moich obserwacji kąt opadania powinien być około 6-7 stopni, ale to zależy od siodła, głównie od jego części pod pośladami. Im ona jest wyższa, tym kąt będzie większy.

Oczywiście wszystkie te wartości są pozycją wyjściową.
  • Odpowiedz