Wpis z mikrobloga

Zainspirowana autobiografią Dio postanowiłam zrobić playlistę piosenek, o których Ronnie wspomina w swojej książce, w kolejności pojawiania się w tekście. Jeśli jakiś mireczek właśnie to czyta i byłby zainteresowany symultanicznym odsluchiwaniem utworów, o których akurat mowa, to poniżej zamieszczam linki do YT i Spotify, z uwagą, że playlista na YouTubie jest pełniejsza, bo nie wszystko udało mi się znaleźć na Spotify. Link do pojedynczej piosenki dla atencji, niestety nie udało mi się wkleić linku do całej playlisty w to pole.

Playlista YouTube:
https://youtube.com/playlist?list=PLpZMTJAecLtAbyWzY0E7k9lsznG3ahLkP&si=0rg_DKpJpkX1_JZY
Playlista Spotify:
https://open.spotify.com/playlist/2lsTX5se367cFEeQmxmiwI?si=oYYCsgHrRBi0p-4kENzvEw&pi=e-bJqnTIQnSM6s

#ronniejamesdio #dio #muzyka #heavymetal #metal #rock
Bumblebeeee - Zainspirowana autobiografią Dio postanowiłam zrobić playlistę piosenek,...
  • 4
  • Odpowiedz
  • 1
@CienRogategoSzczura powiem Ci, że jak ostatnio sobie odsluchiwalam parę płyt Dio, Rainbow I Black Sabbath z nim, to do podobnego wniosku doszłam. Tamte oczywiście też świetne i niektóre piosenki legendy w ogóle, ale tak całościowo albumy to chyba z Rainbow najlepsze miał.
  • Odpowiedz
  • 1
@To_ja_moze_pozamiatam Mi się podobała, fajnie mi sie czytało. Ostatnie 40% książki to łyknełam na raz. Wydaje mi się że jest sporo takich anegdot, rockandrollowych przygód, czy smaczków. Jak dużo z nich jest tych mniej znanych szerszej publice, "nieoficjalnych", to niestety nie wiem. Dio prowadził rockandrollowe życie, ale to nie jest raczej kaliber Ozzy'ego czy Lemmy'ego. Zdarzały mu się niezłe akcje, ale wydaje mi się, że on był jednak z tych stosunkowo "grzeczniejszych"
  • Odpowiedz