Wpis z mikrobloga

Skąd wy mirasy bierzecie hobby czy jakieś pasje? Chciałbym mieć coś takiego, ale dla mnie to jest jakaś abstrakcja xd Próbowałem już nawet nie wiem ilu różnych rzeczy i najdłużej starczyło mi zapału na 3-4 miesiące, a najgorsze jest to, że im jestem starszy tym ten zapał jest jeszcze mniejszy xd
Tak samo abstrakcją jest dla mnie, że ludzie mają w sobie tą nutkę rywalizacji. Nawet będąc dzieckiem nie miałem nigdy w sobie tego "competitive" nastawienia (nie ma chyba polskiego odpowiednika tego słowa). Ciężko mi znaleźć rzecz która mniej mnie obchodzi niż jakieś wygrywanie z kimś, ocenianie kto jest lepszy itd. i tak było od kiedy pamiętam.
#gownowpis #przemyslenia #hobby #logikaniebieskichpaskow #logikarozowychpaskow
  • 10
  • Odpowiedz
@Lefty: może masz jakieś hobby ale o tym nie wiesz
co ogólnie robisz w życiu? Może coś z pracą? Może jakiś sport? Może zwykłe czynności codzienne jak gotowanie? Może coś zbierasz?

Ja mam imo sporo zainteresowań które można nazwać hobby. Antyki, zabytki, konserwatorstwo, historia, sztuka, numizmatyka i tak dalej. Pracuje przy tym zawodowo. No i mam takie wykształcenie z tym związane. Ale i prywatnie sobie kolekcjonuje różne rzeczy. Do tego bieganie,
  • Odpowiedz
@Lefty: interesowanie się czymś to coś więcej niż przeczytanie newsa siedząc na kiblu. Interesując się czymś dążysz do pogłębienia wiedzy w danym temacie i byciu lepszym jeśli to jakaś czynność manualna. Interesowanie się czymś sprawia przyjemność a samo pogłębianie wiedzy nie stanowi wysiłku czy przykrego obowiązku. W pewnym sensie podporządkowujesz swoje życie hobby
  • Odpowiedz
  • 2
Może jakiś sport? Może zwykłe czynności codzienne jak gotowanie? Może coś zbierasz?


@Vadzior: próbowałem tego wszystkiego jak poczułem impuls, a oprócz tego instrumenty muzyczne (bo mam poczucie rytmu), pisanie "wierszy" (bo w wieku nastoletnim i koło 20 wychodziło mi to całkiem dobrze i łatwo i zawsze lubiłem zabawę słowem) i to wszystko zawsze trwało jakiś czas, a potem automatycznie "a w sumie to po co ja to robię, nie chce mi
  • Odpowiedz
@Lefty: Twoim hobby jest wyszukiwanie nowych hobby. Mam podobnie, zamiast się rozwijać w jednym kierunku, to łapię chwilową zajawkę i równie szybko rezygnuję, za jakiś czas wracam, a potem znów odkładam temat na parę lat.
Nie ma stałego hobby dla ludzi z naszym spi3rdoleniem XD
  • Odpowiedz