Wpis z mikrobloga

Zdzwoniłam do straży miejskiej zgłosić psiarza, który sobie wyjeżdża co sobotę rano o 7 i zostawia maltańczyka samego w mieszkaniu, który ujada bez żadnej przerwy aż do 16-18. Straż się mnie pyta przez telefon czy chce Pani żebyśmy porozmawiali z właścicielem, czy zgodzi się Pani być świadkiem w sądzie?

Wytłumaczy mi ktoś te procedury? Porozmawianie to tylko pouczenie bez możliwości dania mandatu, a zgoda na bycie świadkiem pozwala im na ukaranie właściciela mandatem i jak on nie przyjmie to wtedy kierują sprawę do sądu?

Druga sprawa, że oni przyjadą raz, usłyszą szczekanie, ale właściciela nie będzie więc pojadą. Powinni przyjechać drugi raz jak już będzie właściciel?

To ujadanie to jest jakiś koszmar, skąd te psy mają tyle energii, żeby na sekundę nawet nie zrobić przerwy?

#strazmiejska #prawo #psiarze #patologiazmiasta #mieszkanie #sasiedzi
  • 6
  • Odpowiedz
@donalejd Może wrzuć mu najpierw kartkę do skrzynki z opisem problemu i kilkoma adresami do behawiorystów. Ja tak kiedyś wrzuciłem babie 15 stron A4 na temat tego jak rozmawiać z dzieckiem, bo cały czas darła na młodego ryja. Pomogło. Zrobiło jej się wstyd.
  • Odpowiedz
  • 0
@Tytanowy_Lucjan: już to zrobione. Rozmawiałam, zaproponowałam behawiorystów, zaproponowałam kupienie klatki, gdzie się wpuszcza psa na czas nieobecności i się czuje bezpiecznie, lub przynajmniej zamknięcie go w mniejszym pokoju za drzwiami, żeby szczekanie tak się nie niosło. Odparł, że próbował behawiorysty i, że nic nie może zrobić.
Jego ton wypowiedzi też nie był za przyjemny, jakby miał pretensje do mnie.
  • Odpowiedz
@donalejd:

1. w ogóle dziwię się, że straż miejska przyjęła zgłoszenie, klatka schodowa, czy też mieszkania to nie jest teren publiczny, więc zasadniczo oni nie mają tam żadnych uprawnień..

2. samo szczekanie psa nie jest wykroczeniem, tak samo głośna muzyka nie jest wykroczeniem samym w sobie... wykroczeniem staje się dopiero wtedy, gdy jest osoba poszkodowana - czyli osoba, która ucierpiała wskutek zakłócania jej spokoju..
policja występuje w imieniu osoby której spokój
  • Odpowiedz
  • 0
samo szczekanie psa nie jest wykroczeniem, tak samo głośna muzyka nie jest wykroczeniem samym w sobie...


@Emill: art. 51 § 1 oraz art. 144 k.c
  • Odpowiedz
  • 0
@donalejd no i? To że coś jest w KC to nie znaczy że ma od razu zastosowanie w każdym przypadku i jest zero-jedynkowe..
To tylko oznacza, że ktoś może być pociągniętym do odpowiedzialności, ale musza też zaistnieć okoliczności o których nie ma w KC
  • Odpowiedz