Wpis z mikrobloga

Mam dom i mieszkanie, ale chętnie bym zobaczył podatek katastralny, jeśli miałoby to pomóc ludziom bez własnego M, do kupna mieszkań w spoko cenie. Wolałbym aby ludzie oszczędzali poprzez obligacje, lokaty, konta oszczędniościowe, giełde niż mieszkania.
#nieruchomosci
  • 14
  • Odpowiedz
@Wynoszony: W PL nie pomogłoby ludziom bez własnego M.
Ten diagram pokazuje dlaczego. Lata 90 i 00 to była pomyłka - ilość budowanych mieszkań znacznie poniżej potrzeb.
Około 2017 roku się poprawiło. Trzeba poczekać aż problem się rozwiąże naturalnie - czyli ilość mieszkań będzie zadowalająca i dla kupujących i dla wynajmujących.
Jedyne co bym wprowadził to ekstra podatek około 10% przy zakupie 3go mieszkania który przyhamuje mocno amatorów handlarzy i kupujących
maszfajnedonice - @Wynoszony: W PL nie pomogłoby ludziom bez własnego M.
Ten diagram ...

źródło: Mieszkania-oddane-do-uzytku

Pobierz
  • Odpowiedz
będziesz podatkami budować dobrobyt?


@Czarna_suszarka:

Jak podatki skłonią w końcu Polaków, żeby nie pakowali pieniędzy w beton na polu tylko w startupy to tak, dokładnie podatkami będziemy budować dobrobyt.
  • Odpowiedz
Mam dom i mieszkanie, ale


Brzmi jak mam znajomego geja, ale on nie popiera parad.

chętnie bym zobaczył podatek katastralny, jeśli miałoby to pomóc ludziom bez własnego M, do kupna mieszkań w spoko cenie.


@Wynoszony: spojler: nie pomoże xD

Wystarczy spojrzeć na kraje które ten socjalistyczny pomysł próbowały wprowadzić.
  • Odpowiedz
  • 1
@marcaj: @Czarna_suszarka Okej nie musi być podatek, ale jak jakiś fundusz zagraniczny może wykupić cały blok w dobrej lokalizacji i trzymać go pustym, to nie jest dobrze. To jest unikalne i jedyne w swoim rodzaju miejsce. Nie jestem za wkraczaniem państwa w wolny rynek, ale na korzyść dla wszystkich będzie jak ludzi będzie stać na duże mieszkania gdzie mogą wychować dzieciory, które będą pracować na emerytury i utrzymywać ten kraj zamiast
  • Odpowiedz
może wykupić cały blok w dobrej lokalizacji i trzymać go pustym, to nie jest dobrze


@Wynoszony: tak się wydaje na pierwszy rzut oka. Ale firmy PRS działają na całym świecie i są tolerowane. Co więcej, pomagają zmniejszyć cenę nieruchomości na rynkach rozwijających się.
Problemem deweloperów nie jest brak miejsca do budowy wbrew temu co krzyczy mick czy inni "analitycy". Problem jest liczba ludzi których stać na mieszkanie, ci którzy mają gotówkę
  • Odpowiedz