Wpis z mikrobloga

Szukam opon letnich 205/50 R17, jeżdżę raczej dynamicznie, głównie w mieście. Wpadły mi w oko Continental EcoContact 6, ale znalazłem komentarze, że przez mało sztywną ściankę boczną zdarza im się pływać w zakrętach.
Jeździł ktoś może na nich i też to odczuł?
Może wziąć coś innego do 650 zł/szt.?
Zależy mi na jak najlepszej przyczepności i fajnie jakby miały dosyć niskie opory toczenia.

#motoryzacja #samochody #kiciochpyta
klefonafide - Szukam opon letnich 205/50 R17, jeżdżę raczej dynamicznie, głównie w mi...

źródło: i-continental-ecocontact-6-205-50r17-93v-xl

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@klefonafide Dynamiczna jazda i balon ( ͡º ͜ʖ͡º). Wymień to na 225x45, rozmiar popularniejszy, tańszy i najlepszy pod względem komfortu i dynamicznego prowadzenia na 17".
  • Odpowiedz
@klefonafide: jeżeli rozważysz tak jak wyżej zostało wspomniane 225/45 to polecam Yokohama ADVAN ad08r. Dorwiesz w granicach 600/szt opona klei zajebiście a ścianki ma tak sztywne że na jednej wulkanizacji chłop się poddał i stwierdził że nie założy bo boi się że coś #!$%@?.
  • Odpowiedz
@klefonafide: Mam założone Continental EcoContact 6 Q 245/40R20. Masa pojazdu 2085 kg. Nie odczuwam efektu pływania. Z opon jestem bardzo zadowolony. Są najcichsze ze wszystkich, jakie miałem.
  • Odpowiedz
@klefonafide Dobra decyzja. Przez niższy profil stracisz trochę na komforcie, ale zdecydowanie poprawi się trzymanie boczne na którym Ci zależy i ogólna przyczepność opony w związku z większą szerokością. Zyskasz też na wyglądzie i cenie w porównaniu do 205/50/R17

Od siebie polecę Pirelli Cinturato P7, ale w nowej wersji C2 gdzie bok jest znacznie sztywniejszy niż w konkurencyjnych oponach. Osobiście udało mi się kupić w zeszłym miesiącu w cenie 305zł/szt. 225/45/R17 91V
  • Odpowiedz