Wpis z mikrobloga

A gdyby tak nie bawić się w sakwy, tylko podpiąć przyczepkę dla dzieciaka i tam wrzucić plecak? Zawsze to parę kg więcej, które trzeba ciągnąć, ale nie ma problemu zostawić rower z manelami pod sklepem podczas wyjazdu czy nawrzucać jakieś pierdoły bez męczenia się w upychanie. Przy trekkingu wygląd nie ma takiego znaczenia jak w #gravel #rower #bikepacking
  • 13
  • Odpowiedz
@jan-kowalskiEN57: kolega raz tak zrobił, dało radę oprócz podjazdów, ale tak naprawdę, jeśli na trekkingu, nie jesteś w stanie zmieścić się w sakwy, to prawdopodobnie robisz coś źle przy doborze rzeczy na wyjazd.
  • Odpowiedz
podpiąć przyczepkę dla dzieciaka


@jan-kowalskiEN57: Taka przyczepka to dodatkowe 10-13 kg + waga bagażu. Mocno odczujesz to na podjazdach, ale też na wszelkich leśnych trasach, gdzie drogi nie są równe i ubite. Do tego trudniejsze pokonywanie wszelkich schodów, progów, dostanie się na peron czy do pociągu. A złodziejowi i tak bez różnicy czy wyciąga coś z sakwy czy z przyczepki, więc zabezpieczenie żadne ;))
  • Odpowiedz
@jan-kowalskiEN57: tak jak napisali, jeżeli to krótka wyprawa to powinieneś zmieścić się do sakw. Są bagażniki, które u góry łapią za sztycę, a nie te punkty zaczepu. Jeśli jednak przyczepka, to na pewno taka z jednym kołem. Np burley coho XC. W zeszłym roku spotkałem gościa co jeździł właśnie po Polsce przez dwa miesiące z taką jednokołową.
  • Odpowiedz
@fimino: nie mam to zależy głównie od pogody pod ramą to elektronika kabelki, ładowarka, powerbank,klucze, dokumenty,dętka

Z tyłu ubrania ale jak najmniej wolę uprać koszulkę niż brać 3 na zmianę jedne długie spodnie jedna bluza albo bielizna termoaktywna i cienka kurtka przeciwdeszczowa klapki gracie skarpety
Nie gotuję na wyjazdach tak że odpada kuchenka może coś zapomniałem jak coś to pytaj
  • Odpowiedz