Wpis z mikrobloga

Pamiętam, że kiedy jeszcze byłam dzieckiem to praktycznie każda nastolatka i młoda kobieta marzyła o tym aby mieć męża i dzieci.
Następne pokolenie, mając dużo więcej wiedzy i możliwości, obserwowało bacznie swoje matki, ciotki, starsze siostry.
Na podstawie tego co widziały, jaki los miały te starsze kobiety, jak ich życie wyglądało, wyłamało się pierwsze pokolenie kobiet, które już gdzieś miały zakładanie rodziny i takie życie, jakie wiodły starsze roczniki. Ten trend później tylko się umocnił. Najlepsza antyreklama konserwatywnego stylu życia to obserwowanie tego co to tak naprawdę znaczy dla kobiety.
#gownowpis #zwiazki
  • 47
@MorningStarR: męża ale przedewszystkim dzieci.

Twojego potomstwa.

I tak nigdy nie wmawiał że zasuwanie jest sensem życia dlatego mężczyźni wynaleźli pralki zmywarki teraz są automatyczne odkurzacze myjki do okien ale dla księżniczek dalej zbyt ciezko

Moglyscie mieć wygodne życie wolne od stresu spełniając swoją bilogiczny cel nadany przez naturę bez którego nigdy nie będziecie szczęśliwe, to będziecie tyrać dla Janusza do 60 będą otoczone przez koty zamiast kochające wnuki
Na podstawie tego co widziały, jaki los miały te starsze kobiety, jak ich życie wyglądało, wyłamało się pierwsze pokolenie kobiet, które już gdzieś miały zakładanie rodziny i takie życie

@darknightttt Julki omamione propaganda. Po 30 życie zweryfikuje ich wybory i obserwacje. Się zdziwią.
dodam jeszcze, ze marudzenie „księżniczek” w znaczącej większości by w ogóle nie miało miejsca gdyby faceci ochoczo partycypowali w tych prostych i wspanialych czynnościach domowych.


@MorningStarR: jezu tylko nie ten lewacki mit. w rzeczywistości masz multum facetów którzy przychodzą na wykop żalić się, że mimo związku partnerskiego i wykonywania czynności domowych jego kobiecie dalej coś nie pasuje.
@lobuz_: twoim partnerkom pochwy wysychały raczej z innych powodów niż to, że uruchomiłeś zmywarkę.
Czyli twierdzisz, że kobieta wykonująca wszystkie obowiązki domowe ma więcej ochoty na seks?
Poza tym co to za prostackie myślenie, że kobieta ma odpłacać seksem za... sprzątanie czy ugotowanie w domu obiadu? WTF xD
Gdyby to było jak praca traktowane że ma się pozytywny feedback, pochwałę czy coś to super ale wiele kobiet widzę że mają tylko narzekanie albo więcej oczekiwań,

wielu mężczyzn uważa że kobieta powinna pracować zawodowo i jeszcze dziećmi i domem się zajmować a facet to po pracy zawodowej to tylko odpoczywać musi.


@Kitku_Karola: to nie moja wina ze ty i wiele kobiet obracacie się w patologicznych środowiskach. jak cię w pracy
Moglyscie mieć wygodne życie wolne od stresu

skoro to takie łatwe i przyjemne to dlaczego faceci wykręcają się od sprzątania?


@MorningStarR: przecież on nie napisał że jest przyjemne tylko wygodne i wolne od stresu w porównaniu z normalną pracą.
@heron @czescmampytanie ja tak nie żyje akurat, ale większość kobiet z dziećmi co znam tak ma. W pracy to większość kobiet co znałam tak ma że pracują, w domu jeszcze zajmują się dziećmi i domem, a mąż conajwyzej dzieci odbierze ze szkoły czy przedszkola i się z nimi pobawi gdy ona sprząta, ogarnia wszystko. Też pracuje tam gdzie jest dużo mężczyzn i często słyszałam jak opowiadali że udają że mają pilne wdrożenie
widząc starsze sąsiadki nie widzę otoczenia ich przez wnuków, prędzej ktoś parę razy do roku ich odwiedzi i na tym się kończy


@darknightttt: nawet jeśli kilka razy w roku to zawsze coś, podczas gdy ciebie nie odwiedzi nikt. nie mówiąc już o jakimś zadzwonieniu czy pomocy w czymkolwiek.
@czescmampytanie: nikt? Moja ciotka lat 68 i bez dzieci, rodzina często ją odwiedza, spędza z nami święta. Ma dużo koleżanek i udziela się w jakiś grupach społecznych. Jak była w szpitalu to sama dwa razy w tygodniu u niej byłam. Ale ona jest świetną babką więc przyciąga ludzi mimo swojego wieku.