Wpis z mikrobloga

#lunch71

Setka (Kazimierza Wielkiego 50)

W tygodniu, w godzinach 12-16 mają menu lunchowe, za 27,90zł dostaniemy zupę, drugie danie i niewielki deser. Porcje nie wyglądają na olbrzymie, ale są zadzieiająco sycące.

Na zdjęciu widzimy zupę pomidorową z grzankami, filet z kurczaka z kluskami śląskimi w sosie serowym i naleśnik z czekoladą.

Zupa bardzo dobra, w formie gęstego, pikantnego i konkretnego kremu. 2. danie również bardzo smacznie zrobione, czuć że kucharz wiedział co robi. Deser, to połówka naleśnika z kremem czekoladowym - ot miły końcowy akcent, a nie pełnowymiarowy deser z kawiarni. Ogólne wrażenie zdecydowanie na plus. A gdy do tego spojrzymy na cenę, niemal niespotykaną już dziś w centrum, to setka staje się miejscem, do którego na pewno jeszcze wróce na lunch.

Informację o tym, co w danym dniu jest w lunchu znaleźć można na ich facebooku.

Poza menu lunchowym nadal jest smacznie, ceny może nie są już aż tak atrakcyjne, ale nadal w moim odczuciu akceptowalne. W karcie jest kilka pozycji wegetariańskich i jedna wegańska - "Buła z grilowanymi warzywami".

Lokal ten jest bardzo duży i głównie cieszy się popularnością weiczorami, a kojarzony jest głównie z alkoholem, przed 16 jednak jest całkiem popularnym miejscem lunchowym. Oczywiście, ze względu na swój rozmiar, większość stolików jest wolna, to i tak da się zauważyć całkiem spory ruch.

O co chodzi z tymi wpisami? Pracuję w centrum #wroclaw i często zastanawiam się, gdzie iść na #jedzenie71 w ramach lunchu. Wiele miejsc odleciało z cenami, jednocześnie sporo fajnych lokali pozostaje mało znanymi. Jako, że nie znalazłem zbyt wielu sensownych zestawień rekomendacji, sam opisuję miejsca, które wydają mi się ciekawe, chwilowo udaje mi się wrzucać tutaj coś raz na tydzień.
Jeśli znasz jakiś lokal, który nadawałby się na tę listę, daj mi znać tutaj lub w prywatnej wiadomości, uprzedzam że nie jestem zainteresowany żadną formą współpracy w zamian za promowanie lokalu
gbyrka - #lunch71

Setka (Kazimierza Wielkiego 50)

W tygodniu, w godzinach 12-16 maj...

źródło: setka__

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz