Wpis z mikrobloga

Jakby ktoś myślał brać leasing w CARSED ŁOPUSZAŃSKA (Warszawa) na auto, to niech dwa razy się zastanowi. Bylem na jeździe próbnej, zdecydowałem się na Seata Aronę i bardzo chciałem ją kupić. Kontakt ze sprzedającym był super, dopóki nie dostał informacji, że nie biorę leasingu u nich, tylko w ING. Wówczas zablokował mój numer, przestał odpowiadać na mejle, a właśnie chciałem wpłacić mu zaliczkę.

Oferta od Carsed kosztowała 132% (całkowity koszt leasingu), w ING 120%, więc różnica ogromna i handlowiec nie złapał by takiej marży, ale sam fakt jak postępuje CARSED ŁOPUSZAŃSKA jest karygodny.

#leasing #motoryzacja #seat
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Rinardo: ja brałem ostatnio w PKO i wyszło 12% ale spora wpłata i tylko na 36 msc . Najlepiej wychodzi leasing w euro jeżeli masz jakiś przychód w tej walucie .
  • Odpowiedz
@Rinardo a dostałeś jakiś rabat? Nawet 120% brzmi trochę jak rozbój. Ja trafiłem w zeszłym roku Kamiqa (to samo co Arona tylko Skoda) z 5% rabatem + dywaniki gumowe z całkowitym kosztem fianansowania 102,6% (20% wkładu, 30% wykup, 36 miesiecy). Z tym, że zebrałem oferty od 5 czy 6 salonów.
  • Odpowiedz
@papieska_ONUCA: można , kupujesz za gotówkę na fakturę w DE sprowadzasz i releasingujesz w kraju na Siebie . Można być posiadaczem pojazdu i go zleasingowac . Mało tego jak spłacisz możesz drugi raz wziąć leasing na to auto .
W kraju jest po prostu bezpieczniej bo wiesz że Ci dadzą leasing na konkretne auto a jak nie to szukasz drugiego .
  • Odpowiedz
  • 0
@Rinardo Ale czym jesteś zdziwiony? Normalne zagranie u dealerow i to większości marek. Strasznie robią pod górkę. Ostatnio jeden dealer nie chciał nawet zrobić zdjęcia przebiegu, bo szło na finansowanie zewnętrzne.
  • Odpowiedz
@papieska_ONUCA: Tak, ale czasami musisz pokazać przychody w EUR.

@wujekdobraradaa Oferty poniżej 105% przy obecnym poziomie WIBOR przy max korzystnych warunkach tj. 45% OW, 24x, 19% WK są ofertami dotowanymi poniżej kosztu pieniądza. Marża finansowania jest ukryta w marży auta. Nie bez powodu VAG jest droższy od konkurencji rynku. Ich marka + finansowanie to bardzo złożony i dobrze prosperujący biznes i taki jest ich model strategiczny biznesu. Wolał przyciągać
  • Odpowiedz
@OptiFinance jasna sprawa, ale OP wrzucił warunki na grupę VAG więc podaje jako punkt odniesienia. Natomiast co do samej ceny to zrobiłem bardzo dokładny research i w tych pieniądzach z silnikiem i wyposażeniem jakie mam Kamiq nie miał właściwie zadnej konkurencji. Na te chwile widzę, że podobnie cenowo stoi XCeed, który ma wnętrze dla mnie nie do zaakceptowania, ew. Renault Captur i tańszy odpowiedni w postacji Dustera. Kosmiczne ceny jak na
  • Odpowiedz