Wpis z mikrobloga

#apustaja #frenpill

Będzie magik chyba. No tragedia jest. Chop zmarnował 4000 zł, ciężko wykołchożonych. Chop kupił motorek w sobotę, przyjechał do swojej jaskini, odstawił na 10 minut i jak podszedł znowu, to już nie działał. No tylko Chopa mogło coś takiego spotkać, bo kogo innego. Mechanicy zawaleni na dwa miesiące do przodu, na dodatek trzeba by ten złom pchać, bo Chop nie zapłaci znowu za lawetę 300 zł, żeby tylko przestawić kilometr dalej, co to, to nie. Chop się nie da zrobić w balona znowu. Jeszcze Chop dzisiaj zmarnował 40 zł na miernik prądu, baterię do niego i śrubokręt, bo żeby włożyć baterię, to trzeba pokrywę z tyłu odkręcić, no co za cymbał to wymyślał, ehh. Było te 4k na hulajnogę elektroniczną przeznaczyć, za taką kasę, to by Chop na ISS doleciał na niej. Zara się ten złom wystawi z powrotem i tyle, niech ktoś go bierze. Chop myślał, że sobie pojedzie do Warszawy, Krakowa, na Śląsk może się w węglu potarzać, może jakieś krótkie Czechy, śmiechu warte. Się zachciało Chopu jakichś motorów. Jak się jest biedakiem-pariasem-robolem, to się Solarisem za bańkę jeździ z innymi alkoholikami i ćpunami w smrodzie i trzęsieniu ziemi. Jeszcze na dodatek Chop nic nie odpoczął w weekend, a zeszły tydzień był fest #!$%@?. Chop spał na raty po kilka godzin, a dzisiaj wstał o 9:00, a o 19:00 trzeba do kołchoztransu iść, znowu Chop będzie spał na autostradzie. Parę dni temu Chop miał taką sytuację, jak przysnął, że to by chyba podwójne dożywocie było za to, ehh. Chop sobie chyba koronę cierniową zrobi z gałęzi i tak będzie chodził wszędzie w niej, niech lud widzi, jak wygląda prawdziwy męczennik, ehh.
obuniem - #apustaja #frenpill

Będzie magik chyba. No tragedia jest. Chop zmarnował 4...

źródło: 749 (1)

Pobierz
  • 73
  • Odpowiedz
@obuniem: taki zestaw podstawowych narzedzi to i tak każdy powinien miec, jakis srubokret, mlotek, imbusy czy kombinerki. Za 50zl w lidlu wydropisz. Skoro kupiles ponizej mozliwosci no to naprawisz u kogos za hajs przeznaczony na to.

Co do lawety to na #!$%@?? Na facebook spotted znajdz kogos w pobliżu z przyczepa jak ci sie nie chce prowadzic tego i ci zawiezie za 8 dych max
  • Odpowiedz
@obuniem: Ale jakie są objawy? Kręci, ale nie zapala? Nie kręci w ogóle? Zapala ale gaśnie? Filtry posprawdzałeś, paliwo dochodzi, iskra jest? GS500 to prosta maszyna, łatwo samemu naprawić. Ja bym stawiał na układ zapłonowy jeśli jest problem z rozruchem na ciepłym(?), bo z tego co rozumiem wcześniej śmigało? No chyba, że to błahostka w stylu pustego baku. Powiedz więcej to Ci pomożemy coś może, w ciemno to może być absolutnie
  • Odpowiedz
@Zgrywajac_twardziela: no świeca chyba nagle nie padła albo filtr się nie zapchał jeśli 10 minut temu się kręciło?

@obuniem: mam nadzieję że się nie obrazisz o takie sugestie, ale sprawdź przede wszystkim czy go poprawnie odpalasz - zapłon włączony? bieg neutralny? jakieś tam nóżki pochowane czy inne badziewie z zabezpieczeniami uniemożliwiającymi odpalenie? kręci się to w ogóle tylko nie chce zapalić, czy w ogóle rozrusznik się nie kręci? tam jest
KEjAf - @Zgrywajac_twardziela: no świeca chyba nagle nie padła albo filtr się nie zap...

źródło: image_2024-04-15_172126961

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
nie interesuje cię co tam się #!$%@?ło skoro wydałeś na to tyle kasy?


@windows95: Niby tak, ale nie do końca.
@Juzef_z_Ortografu: No ok, spróbuję tak zrobić w najbliższym czasie.
@mk321: To jest takie ogólne stwierdzenie. Odnosi się do przemęczenia związanego z pracą, brakiem snu i drobnych bądź większych niepowodzeń w ostatnim czasie.
@wawelkor: @Zgrywajac_twardziela: Chłop robił serwis przed sezonem kilkanaście dni wcześniej. Paliwo jest. Jak mam sprawdzić,
  • Odpowiedz
@obuniem: a włącznik zapłonu na pewno w dobrym położeniu? Wiesz, każdemu zdarza się zdarza z czymś pół dnia kombinować i się pod koniec dowiedzieć że po prostu nie było podłączone do prądu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeśli przed chwilą się kręciło, to ja bym strzelał że to jakiś obluzowany kabelek, coś tego rodzaju. Na pewno warto też zadzwonić do człowieka który Ci go sprzedał - może miał
  • Odpowiedz
@leeaxe: jak chcesz reklamowac uzywany motor? To tak nie dziala xD

@obuniem Napisalem o podstawowych narzedziach, kupujesz skrzynke a plaskie klucze nie kosztuja 400zl tylko 50.

Zalozenie konta na facebooku trwa 2 minuty a oszczedza ci 220zl. Przed chwila narzekałeś na brak pieniędzy a teraz nie chce ci sie #!$%@? ruszyc zrobic czegos co zajeloby krocej niz odpisywanie mi.
  • Odpowiedz
@KEjAf:

no świeca chyba nagle nie padła

Paść nie padła, ale zajechana świeca może na ciepłym nie chcieć palić. Podobnie może być przy zajechanym akumulatorze, na zimnym zakręci, a na ciepłym już nie. been there done that ¯\(ツ)/¯

albo filtr się nie zapchał jeśli 10 minut temu się kręciło?

No pisałem przecież, OP wyjeździł bak do zera i zaciągnęło syf z dna. Tak długo ja nie mamy więcej informacji możemy tylko
  • Odpowiedz
@obuniem:
Sprawdź wszystko to o czym @KEjAf pisze. Jak nie kręci to wychodzi na to, że do rozrusznika w ogóle prąd nie dochodzi - to może być kwestia awarii, ale może być też właśnie jakieś zabezpieczenie, i też raczej na to bym stawiam. Raczej ciężko by było podrutować rozrusznik tak żeby działał przy sprzedającym a po przejechaniu się przestał. Próbowałeś dzwonić do sprzedawcy? Może jest jakieś dodatkowe zabezpieczenie o którym zapomniał
  • Odpowiedz
@jegertilbake: po miłośniku psycholdelików spodziewałbym się jednak więcej empatii. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Gość się pozbył oszczędności na realizację marzenia i teraz zamiast oszczędności i marzenia ma kłopot, całkiem zrozumiałe że nie czuje się z tym najelpiej.

Jak najbardziej używany motor jest objęty rękojmią, I to nie ważne czy kupiony od handlarza czy osoby prywatnej.
https://autoprawo.pl/na-czym-polega-rekojmia/
@obuniem: a w razie problemów możesz postarszyć sprzedawcę rzecznikiem praw
  • Odpowiedz
@KEjAf: No w teorii wszystko spoko tylko wynika tu ze awaria wystapila po kupieniu motoru. Mial mozliwosc zapoznac sie ze stanem faktycznym i nigdzie nie wspominal, zeby sprzedajacy go oszukal lub ukrył jakies wady a nawet gdyby to zrobił to niemozliwe będzie to udowodnić. Rekojmia nic mu nie da i juz widze jak ja egzekwuje skoro nie chce mu sie nawet zalozyc konta na fb.

Empatia empatią, ale wszystko ma swoje
  • Odpowiedz
  • 2
włącznik zapłonu


@KEjAf: Czyli? Chodzi Ci o "kill switch"? Jest w odpowiedniej pozycji, kluczyk też.
@jegertilbake: No niespecjalnie mi przyszło do głowy, że na fejsbuku ludzie oferują transport za niższą stawkę.

OP wyjeździł bak do zera i zaciągnęło syf z dna


@Zgrywajac_twardziela: Napisałem wyżej, że jest paliwo. Akumulator na zimnym ma ponad 12V, na ciepłym nie wiem, bo nie działa.

Gość się pozbył oszczędności na realizację marzenia i teraz
  • Odpowiedz
@jegertilbake:
Ja nigdy nie korzystałem z pomocy rzecznika, ale zdarzało mi się mieć jakiś spór ze sprzedawcą tego czy owego i za każdym razem kiedy w rozmowie wspomniałem rzecznika (w sposób z grubsza: ja uważam że według przepisów czy regulaminu sprzedawca powinien coś tam a sprzedawca interpretuje te przepisy inaczej i mówi że nie mam praw albo on obwiązków które moim zdaniem mamy, na co ja odpowiadam że widzę że nie
  • Odpowiedz