Wpis z mikrobloga

@Alkreni: Kryzys dla programistów czyli nowego Mercedesa z salonu będą wymieniać nie co 3 lata jak dotychczas a co 6 lat i nie spłacą mieszkania nadpłacając kredyt w 10 lat a w 15 lat. Know the different.
@Alkreni: Ja nie jestem z IT ale głosował bym za kryzysem. Coraz więcej informacji o tym, jak łatwo programuje się z AI, to jaki sens zatrudniać wielu programistów, skoro większość roboty zrobi się samo i potrzeba bardziej tych którzy to zweryfikują i poskładają do kupy.
Czyli ci od najprostszego klepania kodu do zastąpienia, a zostają ci, którzy mają więcej doświadczenia którego jeszcze AI nie zastąpi. Takie moje zdanie jakom osoby zupełnie
@Alkreni: Będąc w liceum bawiłem się w Delphi właśnie dlatego, że więcej było wstawiania przycisków i innych obiektów w okienku, niż faktycznego klepania kodu (a kod i tak miałem z komputer świata).
Co do programowania przez AI, to kilka miesięcy temu był na wykopie wpis z jakiejś polskiej firmy w którym programista opisywał jakie zmiany zaszły gdy firma wykupiła usługę programowania AI (chyba od githuba, ale pewny nie jestem). Ile poprawek
Kryzys dla programistów czyli nowego Mercedesa z salonu będą wymieniać nie co 3 lata jak dotychczas a co 6 lat i nie spłacą mieszkania nadpłacając kredyt w 10 lat a w 15 lat.


@Saddam_Husajn: coś w tym stylu :)
@peoplearestrange: To nie było twierdzenie, że programuje się łatwo, bo sam nie jestem programistą. Twierdziłem, że jako osoba niezwiązana z IT coraz częściej trafiam na informacje, że jest to łatwe. Głównie na reddicie oraz u różnych twórców YT związanych z tematyką AI. Nie mam jak tego zweryfikować bo nie programuję (choć sam niedawno użyłem coopilota do zrobienia skryptu w windowsie nie mając pojęcia o składni ani zasadach tego języka skryptowego, więc
@peoplearestrange: I to jest właśnie wspaniałe w naszych czasach, że jeśli się na czymś nie znasz, możesz łatwo dotrzeć do informacji. Np: branżowych czasopism i chirurgów odnośnie robota Da Vinci :)
A skoro oni mówią, że to łatwe, to można z dużym prawdopodobieństwem założyć, że tak jest :)
@Spojler22: nie wiem co programują ludzie, którym AI typu copilot pisze kod [*], ale w moim przypadku w 80% nie ogarnia totalnie co ma zrobić. A żeby ogarnęło, to trzeba go prowadzić za rączkę tak, że szybciej to samemu napisać niż ciągle poprawiać go na zasadzie - "ale zapomniałeś jeszcze o X". Komedia xD