Wpis z mikrobloga

165 + 1 = 166

Tytuł: Narrenturm
Autor: Andrzej Sapkowski
Gatunek: fantasy, science fiction
Ocena: ★★★★★★★★
ISBN: 9788391315637
Wydawnictwo: superNOWA
Oj, ciężka to była przeprawa. Początkowo, irytujący główny bohater, brak zrozumienia co czytam - fantastykę czy powieść historyczna. I język... Autor wprowadził tyle archaizmów, że czuję jakbym połowę czasu sprawdzał ich znaczenie w słowniku. No i te wtrącenia łacińskie, których moim zdaniem mogłoby być mniej. Dla przeciętnego czytelnika przeszkadzają w odbiorze, ale rozumiem że miały na celu budowanie świata i odzwierciedlenie ówczesnych realiów. Ciężkie są też do spamiętania wszystkie herby i nazwiska, dlatego tutaj postawiłem tylko na te 'najważniejsze' i najczęściej przewijające się.
Mocno na plus postacie drugoplanowe i poboczne. O wiele bardziej można się z nimi zżyć i dla mnie ratowali lekturę, przynajmniej część od początku do połowy. Od połowy mocno na plus, fabuła zrobiła się o wiele ciekawsza, o wiele więcej głębszych postaci. No i humor, definitywnie na wielki plus.
Raczej na pewno sięgnę po kolejną cześć i ode mnie polecajka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #fantasybookmeter #sciencefictionbookmeter
tomeczek - 165 + 1 = 166

Tytuł: Narrenturm
Autor: Andrzej Sapkowski
Gatunek: fantasy...

źródło: 631142-352x500

Pobierz
  • 7
  • 1
@hoszin: jakoś nie jestem w stanie przekonać się do audiobooków, mam wrażenie że nie skupiam się nadto wtedy na fabule - a w tym tytule jak sie zgubi wątek to powodzenia później w rózróżnianiu kto jest synem kogo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@baal80 pod koniec zauważyłem, że zaczęła się jako taka zmiana na plus (ciekawa czy ma to coś wspólnego z wątkiem podróży). Liczę, że w kolejnym