Wpis z mikrobloga

co warto mieć ogarnięte w projektach przy aplikowaniu na stanowisko juniora, czy raczej patrzą na kod a nie użyte rzeczy w projekcie? (jestem na etapie nauki i fajnie by było wiedzieć w którym kierunku cisnąć) #python #programowanie
  • 13
  • 0
@JanPawelDrugiLechWalesaPierwszy: no to jasne akurat, kwestia czy warto sobie komplikować projekty na gita typowo pod rekrutacje czy mają to w dupie, bo np. ja raczej kodzę rzeczy których później używam ewentualnie znajomi, teraz mnie wciągnęło fastapi i nie wiem czy nie lepiej przeskoczyć na innego popularniejszego frameworka
@Moonman: testy, readme, ogarnięte zarządzanie projektem (nie wiem co jest modne w pythnonie dokładnie, ale pewnie jakieś poetry albo requirements.txt z checksumami)
@Moonman: generalnie python ma strasznie słabe zarządzanie zależnościami i warto dobrze się na tym znać. Przykładowo ja się nie znam, ale nie piszę w pythonie dużych rzeczy i mnie to nie obchodzi
  • 0
@Saly: no ja się uczę w wolnej chwili w sumie i każdy protip jest na wagę złota, bawiłem się z botami do discorda, aplikacjami z gui korzystającymi z zewnętrznych api itp. najbardziej mnie bazy danych irytują bo trzeba naklepać tego kodu sporo czasami :D
nie zaszkodzi a pomoże


@Moonman: też zależy. Jeśli kod jest zwyczajnie zły, to jak najbardziej może zaszkodzić. Miałem kiedyś taką osobę na rozmowie, wrzuciła w CV swoje "portfolio" gdzie było kilka zaczętych projektów, ale raz, że bardzo słabych, a dwa, że w tragicznej jakości. Do tego kiedy w czasie rozmowy o nie zapytałem, to ta osoba nie potrafiła ich nawet opowiedzieć.
@Moonman: Nie rekrutuje ludzi, ale powiedzialbym, ze oprocz wspomnianych wczesniej rzeczy typu testy, README itd., fajnie byloby zdeployowac gdzies dzialajaca aplikacje i podlinkowac w README. Wspomniales FastAPI, wiec moglbys np. zrobic deploy na fly.io lub inna podobna platforme posiadajaca jakis darmowy plan (nie pamietam w tej chwili czy fly.io wymaga podpiecia karty platniczej) i dorzucic link do openapi docsow, zeby ktos mogl szybko odpalic jakies request do api. Taki deployment mozesz
@Moonman: komplikowanie todo listy nie ma sensu, robisz cos przydatnego to to zrob i ewentualnie mozna to rozbudowac. Lubisz csa? Zrob api ktore obliczy ci jaka bron zada najwieksze obrazenia w zaleznosci od odleglosci.
Zamiast komplikowac dodaj dockera, testy.
Bot do discorda malo kogo obchodzi
Cli malo kogo obchodzi
Backend w fastapi to dobry wybor bo webowka jest na topie. Python sam w sobie moze nie jest najlepszy do szukania pracy.