Wpis z mikrobloga

Czy ktoś robił badania pod kątem łysienia i może podpowiedzieć co dokładnie trzeba w tym przypadku przebadać, i w jaki sposób się zarejestrować? Czy można to zrobić przez internet? Czy to coś kosztuje? Chce pójść z wynikami do trychologa abyśmy znalezli przyczynę problemu. Dzięki za pomoc i miłego poniedziałku
#lysienie
  • 4
  • Odpowiedz
@Kp_99jazda: Badanie poziomu DHT jest relatywnie drogie (~200zł), ale to jedyny interesujący Cię wskaźnik. Choć sam wynik DHT też niewiele Ci powie. Clue problemu tkwi we wrażliwości mieszków na ten hormon, jeżeli występuje w zbyt dużym stęzeniu to łysiejesz. Niektórzy mają poziom 250 nd/dl i łysieją, inni na masteronie będą mieć 3000 ng/dl i nie łysieją.

Teoretycznie jeżeli masz patologicznie niskie SHGB to podwyższenie go może pomóc, ale to też bezsensowne.
  • Odpowiedz
@Kp_99jazda: Żeby potwierdzić czy masz androgenówkę wystarczy pójść do ogarniętego dermatologa, który zajmuje się łysieniem i zrobi Ci trichoskopie.

Po poziomie DHT we krwi raczej tego nie zdiagnozujesz bo łysienie androgenowe jest spowodowane wrażliwością mieszków włosowych na DHT, więc możesz mieć równie dobrze DHT blisko dolnej granicy, jak i również w opór wysokie, a mieć idealną linie włosów. Tutaj bardziej chodzi o poziom DHT w skórze głowy.

Ale jeżeli będziesz wchodził
  • Odpowiedz