Wpis z mikrobloga

#patelnia #kuchnia #zdrowie

Jaką patelnię byście polecili w cenie takiej nie zwalającej z nóg? Obecnie potrzebuję woka oraz zwykłej 26 cm.

Od razu mówię że będę potrzebował patelni która jest dosyć wytrzymała mechanicznie i termicznie, bo często robię stir fry, a tam z temperaturami i mieszaniem idzie się na grubo. Właśnie dlatego mi klęknął poprzedni wok i patelnia, po prostu już zaczęły tracić właściwości nieprzywierające, bo eksploatacja była gruba i tam gdzie patelnia się zagina już coraz bardziej się zaczęły rzeczy przypalać.

Teflon jest chyba zbyt delikatny, więc raczej do tej pory preferowałem różne powłoki ceramiczne.

Mam też zwykłe stalowe patelnie, zarówno woki ze stali kutej jak i z nierdzewek w różnych wersjach, ale to są patelnie które nie nadają się do wszystkiego, szczególnie że wymagają dużo oleju aby nie przeżyć piekła.
  • 10
  • Odpowiedz
@Khaine ja używam ikeowskiej, już tyle rzeczy na niej przypaliłam, a ta nadal żyje w b.dobrym stanie xD
Ale jak się zniszczy będę celować w Gerlacha, podobno są najlepsze.
  • Odpowiedz
  • 0
Ale jak się zniszczy będę celować w Gerlacha, podobno są najlepsze.


@Sasanka9: Mam wok Gerlacha, uważam że to totalne gówno, szczególnie do zastosowań których oczekiwałbym od woka. Te patelnie totalnie nie chcą się nagrzewać ani trzymać temperatury, natychmiastowo się wychładzają - przynajmniej na gazie.

https://gerlach.pl/patelnia-wok-natur-28-cm

Mam konkretnie ten i uważam że jest totalnie gówniany, nie wiem skąd ma tyle dobrych opinii jak on się nie chce nagrzewać i wychładza się natychmiastowo
  • Odpowiedz
@Khaine serio? Słyszałam, że ich produkty są NAJ...

Może w takim razie u Ciebie sprawdziłby się sprzęt z marek używanych w gastronomii, o ile produkują też rzeczy dla zwykłego śmiertelnika?
  • Odpowiedz
  • 0
Słyszałam, że ich produkty są NAJ...


@Sasanka9: Może inne produkty mają lepsze albo mam wadliwą sztukę. Ale w mojej opinii totalny szrot i gdyby nie to że dałem za nią dużo kasy to bym ją #!$%@?ł do śmietnika bez żalu. Cokolwiek się na niej smaży to trwa to dosłownie latami, w ogóle nie chce trzymać i oddawać ciepła - gaz dajesz na maksa a ciepło z niej ledwo co przechodzi do
  • Odpowiedz
@Khaine to musi być jakaś wada, pierwszy raz słyszę o tym, żeby cokolwiek się nie nagrzewało na gazie ;D zwłaszcza, że nie jest jakaś przesadnie duża, żeby palnik nie dawał rady... Może warto go zareklamować?
  • Odpowiedz
  • 1
@czarna_olewka: Thx, sprawdzę. Właśnie chciałem z powłoką granitową już od jakiegoś czasu na próbę. Do tej pory miałem ceramiczne różnych magicznych rodzajów.
  • Odpowiedz