Wpis z mikrobloga

Ciekawy jestem jak zareaguje ONZ. Ataku na placówkę dyplomatyczną Iranu nie potępił, mimo że Iran stawiał jasny warunek: odwetu nie będzie jeżeli ONZ potępi i przeprowadzi sledztwo.

ONZ ma ciężki orzech do zgryzienia, bo już wystawiła się na śmieszność, a potępienie ataku Iranu przy braku potępienia Izraelskiego ataku na placówkę w Syrii tylko tą organizacje pogrąży.

#wojna #iran #izrael
arkadi2020 - Ciekawy jestem jak zareaguje ONZ. Ataku na placówkę dyplomatyczną Iranu ...

źródło: GLFgxrsWcAAdJiN

Pobierz
  • 11
@arkadi2020: Od kiedy to potępia się atak na państwo które było wcześniej agresorem i z którym jest się w stanie wojny?

No chyba, że się mylę i Izrael ma traktat pokojowy z Syrią i także z wiecznie im wrogim terrorystycznym pariasem świata - Iranem.

@arkadi2020: Podwójne standardy prawa międzynarodowego... nowe nie znałem. ( ͡º ͜ʖ͡º)

@ObserwatorZamieszania: j.w. standardy są jedne. Nikt nie potępiał gdy
Brygady Al-Kuds, w których dowodził generał Zahedi, należą do irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej. Prowadzą operacje wojskowe poza granicami Iranu i odpowiadają m.in. za szkolenie, zaopatrywanie i finansowanie zbrojnych ugrupowań i organizacji terrorystycznych współpracujących z rządem w Teheranie.

Jednostka, którą dowodził Zahedi, odpowiadała m.in. za przemyt amunicji i broni do Libanu. W poniedziałek izraelskie wojsko oświadczyło, że zapobiegło przemytowi zaawansowanej broni z Iranu na Zachodni Brzeg Jordanu


Ahh ci Irańscy dyplomaci