Wpis z mikrobloga

Iran po prostu sprawdza granice gdzie mogą się posunąć jako kraje przeciwne USA.
Rosja pierwsza wykorzystała słabość USA i jak widać zyskała.
Nie zdziwię się jak za jakiś czas Rosja, Iran, Chiny i może jeszcze jakiś kraj zsynchronizują zadania tak aby USA nie mogło nigdzie się w pełni pokazać.
#iran #wojna #geopolityka
  • 70
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer

W superpaństwie unijnym mogę być zamknięty bo


Czyli mentalność robaka, tylko akurat pudełko bardziej atrakcyjne

Inflacja


Rozumiem, że to polskie elity spowodowały w państwach bałtyckich jeszcze wyższa inflację, niż w Polsce, mimo że tamte państwa mają euro?

I wcale nie chodzi o to, że zarówno Polska, jak i państwa bałtyckie są przyfrontowymi byłymi krajami Bloku Wschodniego?

To już nawet nie łapie się w "dobieranie faktów pod tezę". Należałoby wymyślić nowe określenie
  • Odpowiedz
wyłączają kolejne bloki węglowe i stawiają kolejne atomówki)


@PfefferWerfer:
1. Czechy nie mają tyle węgla co Polska (pomijam aspekt patologicznego nierentownego górnictwa w Polsce)

Niemcy odpowiadają za 46% unijnego wydobycia, Polska za 19%, Czechy – 11%, Bułgaria – 10%, Rumunia – 6% oraz Grecja 5%.

2. Jak na razie Niemcy robią co mogą aby Polska nie miała elektrowni jądrowych (chyba że za 20 lat jak już będą fuzyjne - to samo
  • Odpowiedz
Czyli mentalność robaka, tylko akurat pudełko bardziej atrakcyjne


@Kapitalista777: Tak.

Rozumiem, że to polskie elity spowodowały w państwach bałtyckich jeszcze wyższa inflację, niż w Polsce, mimo że tamte państwa mają euro?


Żaden z krajów bałtyckich nie miał wyższej inflacji niż Polska.

I wcale nie chodzi o to, że zarówno Polska, jak i państwa bałtyckie są przyfrontowymi byłymi krajami Bloku Wschodniego?


Nie, nie chodziło o to. Z perspektywy rosnących kosztów energii po
PfefferWerfer - >Czyli mentalność robaka, tylko akurat pudełko bardziej atrakcyjne

@...

źródło: 1200px-Production-hard-and-brown-coal-2022

Pobierz
  • Odpowiedz
@Phallusimpudicus

Niestety bezrefleksyjni zwolennicy wypchnięcia Stanów Zjednoczonych z Europy nie dostrzegają, że to bezpośrednio spowoduje blokowane przez USA zbliżenie Niemiec z Rosją oraz wzmocni jeszcze bardziej niebezpieczne Niemcy w Europie.

To jest dla krajów takich, jak Polska, istna tragedia.

@PfefferWerfer

Tak


No to świetna dyskusja, skoro najpierw przeszkadza Ci, że Polska może odebrać Ci paszport, ale gdy wychodzi, że UE mogłaby Ci ten paszport zabrać tak samo, to już spoko.
  • Odpowiedz
@Kapitalista777:

No to świetna dyskusja, skoro najpierw przeszkadza Ci, że Polska może odebrać Ci paszport, ale gdy wychodzi, że UE mogłaby Ci ten paszport zabrać tak samo, to już spoko.


Tak, gdyby anektowało nas USA i zabroniła wyjeżdżać z USA to bym nawet nie pisnął. Chodzi przecież o to żeby nie utknąć w biednym #!$%@?, a nie o pryncypia. Zachowujesz się jak typowy polski filozof od imponderabiliów, honoru i patriotyzmu zamiast
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer Nie, chodzi o wolność, a nie bycie niewolnikiem u lepszego pana XD Co to w ogóle za podejście, że też Tobie się, jako inteligentnej osobie nie wstyd do tego przyznać.

BTW. Co do "utknięcia w #!$%@?" dalej wolałbym utknąć w suwerennej Polsce, niż #!$%@? zwanym ZSRR czy sfederalizowana UE.

Zresztą zobaczysz kiedyś być może - suwerenna Polska szybko przegoni dowolny totalitarny #!$%@?.

Tempo, w jakim już teraz tak inteligentny i pracowity
  • Odpowiedz
Nie, chodzi o wolność, a nie bycie niewolnikiem u lepszego pana XD


@Kapitalista777: To w którym kraju jesteś w pełni wolnym człowiekiem? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Życie w społeczeństwie oznacza zależność od tego społeczeństwa, nie ma wolnych ludzi.

Co to w ogóle za podejście, że też Tobie się, jako inteligentnej osobie nie wstyd do tego przyznać.


Realne - czemu miałoby mi być wstyd? Państwo traktuje mnie jak
  • Odpowiedz
@Kapitalista777: Wolę być śmieciem w bogatym super państwie niż w biednym, przynajmniej chodniki będą lepsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A co do równego to traktowania to tak - jako federalny obywatel byłbym takim samym śmieciem jak ten Niemiec z NRD czy tam inny Portugalczyk, tylko państwo byłoby bogatsze ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
A co na federalizacja do zamożności danego państwa federalnego? XD


@Kapitalista777: Jakiś tam ma, bardziej chodzi o 100% ubezpieczenie przed #!$%@? pomysłami polexitu które skończą się banem na wyjazdy z biednego państwa potencjalnie federalnego.

Naprawdę, nie warto mieć tylu kompleksów


Ok, zadzwoń jak dogonimy Holandie albo Danię.

Jesteśmy bezpiecznym, czystym państwem, bogacącym się w zastraszającym tempie.


Ok, i co z tego? Dalej mamy 2-3 dystanse do pokonania żeby móc się porównywać
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer To może nie warto liczyć na to, że jako zamiatacz podłóg będzie się zarabiało tyle, co ten sam zamiatacz na Zachodzie, a zrobić coś więcej, i już ten dystans nie ma znaczenia? Jako specjalista typu programista itd., zarobisz. Jako szef nawet mikrofirmy - zarobisz. I to nawet na Porsche i dom z basenem.

Ban na wyjazdy z biednego państwa


Teraz jeszcze mi wytłumacz dlaczego polexit miałby oznaczać ban na wyjazdy z
  • Odpowiedz
To może nie warto liczyć na to, że jako zamiatacz podłóg będzie się zarabiało tyle, co ten sam zamiatacz na Zachodzie, a zrobić coś więcej, i już ten dystans nie ma znaczenia? Jako specjalista typu programista itd., zarobisz. Jako szef nawet mikrofirmy - zarobisz. I to nawet na Porsche i dom z basenem.


A kto tu o tym mówi? Ja zarabiam dobre pieniądze na JDG właśnie na usługach dla krajów z zachodniej
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer Obecna emigracja do USA jest mała z wielu powodów, ale nigdy nie były nimi wizy.

Po prostu bliżej i taniej jest Europa.

Największa emigracja Polaków do USA była, gdy o legalna pracę w USA było najtrudniej.

BTW Szkoda, że od suwerenności pokoleń Polek i Polaków wyżej stawiasz osobisty dobrobyt. Nie przeżycie, a to, że istnieje 0.0001% szansy, że zamiast 10 tysięcy euro zarobisz 8.
  • Odpowiedz
@Kapitalista777: To już sobie sam dopowiadasz. Dla mnie Państwo Polskie nie jest wartością samą w sobie i tyle, powinno istnieć po to żeby ułatwiać życie swoim obywatelom - w aktualnej formie tego nie robi - twoja rzekomo wyższa moralnie postawa wynika jedynie z mocnej internalizacji piardów o honorze i ojczyźnie ¯\(ツ)/¯

Ale żyj sobie swoim życiem, ani ty ani ja nie mamy żadnego wplywu na to czy będzie federalna Europa czy
  • Odpowiedz
@Kapitalista777: Zdecydowanie tak, jestem osobami na górnym obrazku i bez cienia wstydu mogę to napisać ¯\(ツ)/¯

Co mnie obchodzi poświęcenie poprzednich pokoleń, mieli swoje życia i tak je musieli przeżyć. Ja też nie będę miał dwóch żyć.

Myślisz że potomkowie Polaków w USA czy Niemczech w trzecim pokoleniu płaczą nad losem dziadka który wyjechał z ojczyzny? W #!$%@? to mają bo są Amerykanami/Niemcami i cieszą się że nie urodzili się w
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer Bzdura. Amerykańska Polonia kultywuje kraj pochodzenia na kilka pokoleń w przód.

Tym się właśnie różni dostatek i rozum od zaściankowości i ciemnogrodu - w pierwszym przypadku kultywujesz i pamiętasz o pochodzeniu, w drugim wstydzisz się go oraz historii i więzów, które za Tobą stoją.
  • Odpowiedz