Wpis z mikrobloga

Iran po prostu sprawdza granice gdzie mogą się posunąć jako kraje przeciwne USA.
Rosja pierwsza wykorzystała słabość USA i jak widać zyskała.
Nie zdziwię się jak za jakiś czas Rosja, Iran, Chiny i może jeszcze jakiś kraj zsynchronizują zadania tak aby USA nie mogło nigdzie się w pełni pokazać.
#iran #wojna #geopolityka
  • 70
  • Odpowiedz
Bzdura. Amerykańska Polonia kultywuje kraj pochodzenia na kilka pokoleń w przód.


@Kapitalista777: xDDDD

To że ktoś wie że jest ćwierć Polakiem to jeszcze nie znaczy że kultywuje polskość. Polonia w USA to 10 mln osób, a potomków kilkadziesiąt. USA to kraj imigrantów i znajomość swoich korzeni to tam standard, ale nadal na pierwszym miejscu stoi Ameryka, a nie kraj któregoś z przodków. Bo co ma zrobić potomek Włocha, Polki, Niemca i
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer Czekaj, czekaj - to Ty chcesz przedkładać zarobki aktualne nad suwerenność i samostanowienie i czerpać z pracy pokoleń ludzi wstecz, tylko z innych krajów, mimo że jakoś sobie w życiu radzisz, a mi cokolwiek zarzucasz? XDD
  • Odpowiedz
Czekaj, czekaj - to Ty chcesz przedkładać zarobki aktualne nad suwerenność i samostanowienie i czerpać z pracy pokoleń ludzi wstecz, tylko z innych krajów, mimo że jakoś sobie w życiu radzisz, a mi cokolwiek zarzucasz? XDD


@Kapitalista777: Tak.
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer:

1. węgiel brunatny to "podobno" bardziej brudny od kamiennego. Ciekawe jak się to Niemcom kalkuluje - ekonomicznie pewnie spoko, ale co z polityką klimatyczną i CO2? Ostatnio wyszedł raport że fałszowali ilość emisji metanu z kopalni węgla brunatnego
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Niemieckie-kopalnie-wegla-podaja-zanizone-emisje-metanu-twierdza-ekolodzy-8727302.html
Co próbuję powiedzieć: Niemcy sobie dopasowywują temat pod własny interes polityczny

2. Przed 2015 rządził rząd PO.
Co próbuję powiedzieć: Zarówno PO i PiS to partie klienckie, których interesuje władza -
Phallusimpudicus - @PfefferWerfer: 

1. węgiel brunatny to "podobno" bardziej brudny ...

źródło: mapa

Pobierz
  • Odpowiedz
1. węgiel brunatny to "podobno" bardziej brudny od kamiennego. Ciekawe jak się to Niemcom kalkuluje - ekonomicznie pewnie spoko, ale co z polityką klimatyczną i CO2?

Co próbuję powiedzieć: Niemcy sobie dopasowywują temat pod własny interes polityczny


Zdefiniuj brud, ale ogólnie to jest również wysokoemisyjny pod względem CO2 - jego wydobycie przynosi wysokie koszty środowiskowe bo to osuszanie okolicy, dewastacja siedlisk (to z reguły torfowiska i mokradła) czy zanieczyszczanie cieków wodnych szlamem
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer: Dałem plusa za wysiłek ale generalnie z twojego posta przebija się "to wina Polski że tak jest a Niemcy są po prostu lepsi i nas siłą impetu neokolonizują"

Ja twierdzę że bardziej "Niemcy neutralizują nasze potencjalne assety i zwiększają nasze podatności"
  • Odpowiedz
Dałem plusa za wysiłek ale generalnie z twojego posta przebija się "to wina Polski że tak jest a Niemcy są po prostu lepsi i nas siłą impetu neokolonizują"


@Phallusimpudicus: No bo to było tak że system wszedł w 2003, wszyscy mieli 20 lat na modernizację energetyki z zarabianej kasy na nadmiarowych uprawnieniach do emisji które sprzedawali. Jedni za to robili energetykę, inni robili za to dotację dla górników i 500+. Po
  • Odpowiedz