Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, od tygodnia jestem właścicielem nowego pcta złożonego przez kolegę z wypoku @majk3l ( )
Jakby ktoś się zatrzymał w czasie jeśli chodzi o części komputerowe to polecam napisać do Mirka, wiedzę ma ogromną oraz cierpliwości co nie miara. Po 1000 moich pytań doszliśmy wspólnie do sukcesu co poskutkowało nowym pc.
Kąkuter śmiga jak szalony, paczka przyszła zapakowana pancernie. Wsparcie oraz kontakt przed jak i po zakupie ( ͡º ͜ʖ͡º). Wspierajcie lokalny biznes bo Chłop wie co robi. Jeszcze raz polecam wszystkim :-)

#majk3lskladapcty #pcmasterrace #skladamkomputer
  • 28
  • Odpowiedz
@Stan_Przedzawalowy: Ktoś musi zadawać niewygodne pytania ¯\(ツ)/¯

Ludzkość cofa się w rozwoju. I to na gigantyczną skale.

Co będzie następne? Składanie kanapek przez specjalistyczna kucharkę, która przyjdzie i posmaruje chleb masłem? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@user_no_4: złożenie to nie samo skręcenie i popodłączanie to również szeroka wiedza o dobraniu odpowiednich firm odpowiednich modelów podzespołów jakości i wytrzymałości wcześniej wspomnianych zrównoważeniu procesora względem karty graficznej dobraniu wszystkiego względem zapotrzebowania co się na tym komputerze będzie robiło wykluczeniu względnie awaryjnych budżetowych części które się najczęściej psują, zainstalowaniu systemu skonfigurowaniu sterowników i biosu i pewnie jeszcze wielu rzeczach które mi na obecną chwile nie przychodzą do głowy i pospinaniu
  • Odpowiedz
@user_no_4: Tak jak ktoś Ci wspomniał wyżej, podpięcie wtyczek nie jest równoważne ze zbudowaniem dobrego PC w dobrej cenie z podzespołów wartych uwagi. Tak naprawdę tutaj usługa to przede wszystkim fachowe doradztwo przy doborze części i kompleksowa usługa. Wydać kasę i sklecić ulepa, może faktycznie prawie każdy kto ma dwie ręce.
  • Odpowiedz
@user_no_4 mi np. majk3l pomógł złożyć PCta pod komfort użytkowania w trakcie pracy i zoptymalizować zestaw pod renderingi i moje wymagania. Jak wydaje 15k na PCta, to wolę skorzystać z rady fachowca i mieć pewność, że wszystko będzie ze sobą wspolpracowalo, obudowa będzie odpowiednich rozmiarów i pomieści np takiego jebutnego 4080, przy okazji zadba o moje uszy w trakcie chodzenia sprzętu pod pełnym obciążeniem oraz podzespoły będą miały dobre chłodzenie. Samemu może
  • Odpowiedz
sklecić ulepa,


@balrog84: większość ludzie używa kompów do prostych rzeczy i tutaj się nie da spartolic, kupując nowe komponenty, bo nawet najtańsza I3 12 gen daje radę w wymagających grach

Bardziej uwalić można na wyborze monitora, bo jednak mało kto myśli o tym że skoro ma już tego rtx, to wypadałoby i monitor odpowiedni kupić:p

Pan Majkej to uwzględnił? Bo sam PC to takie niewymagające na żadnym poziomie LEGO
  • Odpowiedz
@user_no_4: Tak jak ktoś Ci wspomniał wyżej, podpięcie wtyczek nie jest równoważne ze zbudowaniem dobrego PC w dobrej cenie z podzespołów wartych uwagi. Tak naprawdę tutaj usługa to przede wszystkim fachowe doradztwo przy doborze części i kompleksowa usługa. Wydać kasę i sklecić ulepa, może faktycznie prawie każdy kto ma dwie ręce.


@balrog84: poprosić o pomoc w doborze części to nic złego (mimo, że znam się na sprzęcie to sprawdzam tabelki
  • Odpowiedz
większość ludzie używa kompów do prostych rzeczy i tutaj się nie da spartolic, kupując nowe komponenty, bo nawet najtańsza I3 12 gen daje radę w wymagających grach


@user_no_4: kto kupuje i3 12 gen, jak jest 14 gen? zresztą, kto kupuje Intela jak ma Zen4? i nie, i3 nie daje rady w wymagających grach, chyba że "danie rady" to 30 fps w FHD

zainstalowaniu systemu skonfigurowaniu sterowników i biosu


@Gabaryt: przy
  • Odpowiedz
@winsxspl: Ja sam składam swoje komputery, złożyłem też kilka innym osobom, nie musisz mi tłumaczyć zalet tego, że gdy zrobisz to samemu, wiesz co i jak i masz zaufanie do swojej roboty. Nie mniej jeśli laik odda tę przyjemność fachowcowi czy entuzjaście takiej roboty, to nie ma w tym nic złego, gdzie często cena usługi zostanie zniwelowana lepszym doborem części czy sklepu. Tak jak już wspomniałem tutaj nie do przecenienia jest
  • Odpowiedz