Wpis z mikrobloga

Chciałem kiedyś zrobić sobie zielnik na oknie akurat po przeprowadzce mam do tego warunki. Tylko nie wiem jak się do tego zabrać. Chciałbym koper, pietruszke, bazylie, kolendre, może mięte. Takie podstawowe zioła.

Chodziłem po Auchan i widziałem wiele nasion samego kopru. Jakieś porady jak wybrać najlepsze?
Do tego ziemia. Widziałem jakąś do "warzyw i ziół", która była 4 krotnie droższa od najzwyklejszej ziemi za 2.50zł/5l.
Ma to szczególne znaczenie?
Czy lepiej kupić już wyrośnięte zioła w sklepie i je przesadzić w domu?

#rosliny #ogrodnictwo
  • 8
  • Odpowiedz
@LuterKebab: Kup droższą ziemię, zazwyczaj pomiędzy tą "premium" a najtańszą jest spora różnica jakości. A nasiona, każde będą dobre, bierz jakie Ci wpadną w oko.
  • Odpowiedz
  • 0
@ShowBiz: @Pomidorken Bo tam widziałem jeszcze jakieś nasiona ekranowane itp. Zakładam, że w domu na oknie to bez znaczenia. Jedna paczka nasion też mi starczy na taką doniczkę ok. 1l-1.5l, prawda?
Jeszcze w sprawie samej techniki. Wykładać jakąś folie na dole czy sypać ziemie, wsypać nasiona, lekko przygnieść, spsikać wodą i tyle?
  • Odpowiedz
@LuterKebab: Jedna paczka, to Ci na 10 takich doniczek wystarczy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wsyp ziemię do doniczki, lekko ugnieć, porządnie zwilż wodą, nasyp nie za gęsto nasionka, przykryj je warstwą 1cm ziemi i górę doniczki owiń folią, żeby nie wysychało, jak zacznie coś kiełkować to zdejmij folię i gotowe. Jeśli to ma być uprawa doniczkowa, to nie będzie wielkiej różnicy pomiędzy zwykłymi nasionami, a tymi otoczkowanymi/inkrustowanymi.
  • Odpowiedz
@LuterKebab: Kup sadzonki. Nie baw się w nasiona. Kupujesz w markecie albo przez internet i sadzisz do większych, jakichś ładniejszych doniczek i masz praktycznie od razu to co chcesz.
  • Odpowiedz