Wpis z mikrobloga

Ah ci zeroprocentowi symetryści XD Bez paniki, przysiądźmy, synek tu trzeba na spokojnie. Wytłumaczem wam kto dostanie dopłaty. O tu kalkulator zrobiłem, sprawdzajcie.

Po drodze kupa absurdalnych wniosków, jak np. ten i oczywiście giętkie omijanie tego mało wygodnego faktu, że pan pośrednik jest urządzony przy każdym wariancie dopłat, bo jak będzie kredytowa pompa to do firmy popłynie srogie hajsiwo z prowizji XD

#nieruchomosci #polskitwitter
mickpl - Ah ci zeroprocentowi symetryści XD Bez paniki, przysiądźmy, synek tu trzeba ...

źródło: tt

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@mickpl:

Dla większośc osób, które zaciągneły...


A z resztę mamy w doopie. Wy, następne roczniki będziecie płacić więcej.
  • Odpowiedz
Dla wygrywów bekowiczów nie będzie to miało znaczenia, a reszta może się iść p***dolić.


@Yuri_Yslin: nie będzie miało znaczenia chyba, że podumają i dojdą do wniosku, że chcą zamienić te swoje 40 m2 na 60 m2. To wtedy okaże się, że są ubrani do końca życia w 40m2. Bo jak teraz powiedzmy mają te 40m2 po 20k za m2 i będą chcieli zamienić na 60 m2 za 4 lata gdzie ceny
  • Odpowiedz
Z jakiegoś powodu wykopowi bekowicze, z którymi rozmawiałem, nie rozumieli tego za cholerę. Każdy się tylko masturbował do swojego 'wygrywu życiowego'.


@Yuri_Yslin: jak rozmawiam ze znajomymi ( dobrzy spece zarabiający każdy po kilka średnich krajowych w wieku ok ~30lat) to nikt nie rozumiał tego. To jest taki dziwny przypadek psychologiczny, który jest wykorzystywany właśnie przez "inwestorów", żeby się nikt nie martwił przecież rośnie. Ja próbuję to ludziom uświadamiać o co tu
  • Odpowiedz
  • 4
@acpiorundc: To nie jest dziwny przypadek psychologiczny, tylko zupełnie normalny konstrukt psychologiczny nosacza zwyczajnego - nie ma większej zbrodni niż żeby somsiad kupił to samo taniej, to jest zasada nr 1 XD
  • Odpowiedz
To nie jest dziwny przypadek psychologiczny, tylko zupełnie normalny konstrukt psychologiczny nosacza zwyczajnego - nie ma większej zbrodni niż żeby somsiad kupił to samo taniej, to jest zasada nr 1 XD


@mickpl: zastanawiam się właśnie, żeby taki właśnie ruch zrobić. Czyli nosaczu zobacz jak za 5 lat będziesz chciał zmienić mieszkanie to nie zmienisz go już nigdy bo [argumenty] jak w/w. Teraz mam wrażenie, że Polacy to tacy ludzie gdy ich
  • Odpowiedz
  • 1
@acpiorundc to jest mega dziwne, mam podobnych znajomych i część z nich myśli, że jak inflacja spada to ceny spadają. Ale to IT gdzie wynagrodzenia są absolutnie nieadekwatne do tego co ludzie sobą reprezentują ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
to jest mega dziwne, mam podobnych znajomych i część z nich myśli, że jak inflacja spada to ceny spadają. Ale to IT gdzie wynagrodzenia są absolutnie nieadekwatne do tego co ludzie sobą reprezentują ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@kdgc: ja sprawdzałem IT, Prawnicy, Lekarze itp. wszędzie to samo jest a nawet część ekonomistów xD a nawet 2 wykładowców "ekonomii" na jednej z uczelni w Wawie xD to mnie
  • Odpowiedz
nie będzie miało znaczenia chyba, że podumają i dojdą do wniosku, że chcą zamienić te swoje 40 m2 na 60 m2.


@acpiorundc: w tym kredycie singiel będzie mógł wziąć maks 50m2 i teraz taki powiedzmy 26-28 letni singiel zostaje ubrany na 15-25 lat na kredyt na 50m2 mieszkanie. Co jeśli w wieku 30-32 lat będzie potrzebował mieszkanie większe bo znajdzie partnerkę i urodzi im się dziecko? Nie może kupić w czasie
  • Odpowiedz
w tym kredycie singiel będzie mógł wziąć maks 50m2 i teraz taki powiedzmy 26-28 letni singiel zostaje ubrany na 15-25 lat na kredyt na 50m2 mieszkanie. Co jeśli w wieku 30-32 lat będzie potrzebował mieszkanie większe bo znajdzie partnerkę i urodzi im się dziecko? Nie może kupić w czasie trwania dopłat mieszkania bo je utraci i będzie miał większa ratę bez dopłat. Ciekawe czy za 5 lat sprzedaż mieszkania pokryje koszt całkowitego
  • Odpowiedz