Wpis z mikrobloga

Po kilku miesiącach poszukiwań chyba wreszcie uda mi się kupić wymarzoną #nieruchomosci na nową siedzibę zakładu ślusarskiego. Na początku chciałem kupić samą działkę i stawiać halę produkcyjną, ale koszty i trudność w pozyskaniu ziemi inwestycyjnej, oraz problemy z ewentualnymi odbiorami mnie przygniotły. Finalnie stanęło na zakupie starej (lata 70te.) hali murowanej na działce 0,5ha. Hala używana do zeszłego roku, można wbijać i robić. Koszt na gotowo około 700k (dla porównania koszt mniejszej hali w nowym budownictwie wyliczyłem sobie na grubo ponad bańkę). Nic nie cieknie, 4 bramy wjazdowe, brak filarów w środku (kto robi w starej hali przemysłowej ten wie jak to wkurza), z inwestycji na już to jedynie rynny. Umiejscowienie na działce idealne, tj - stawiając halę wg dzisiejszych wymogów sytuowania budynków na działce miałbym połowę mniej realnego placu. Zrobione piętro na poddaszu i zaaranżowane na biuro/mieszkanie. Czasem warto skłonić się jednak w stronę starego budownictwa.

#chwalesie #gownowpis #pracaspawaczamnieprzeistacza
  • 9
  • Odpowiedz
  • 1
@Damian7s: Odpowiadając dyplomatycznie - na tyle mało, żeby jak najmniej obciążać firmowy budżet, ale na tyle dużo, żeby żaden z pracowników nie uciekł ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z tym, że na stałe pracuje u mnie jedna osoba, czasem wezmę jedną - dwie do pomocy, a tak, to robię sam z ojcem.
  • Odpowiedz
@Euph0: Jesteś jednym z nielicznych, który ma się czym chwalić, bo kupujesz nieruchomość by mieć miejsce na działalność i dawać pracę, a nie po to, by próbować przykisić coś na trendzie dla siebie z samego faktu jej trzymania.
  • Odpowiedz
  • 3
@Yuri_Yslin: Ogólnie jestem z tego frontu, który wierzy, że pieniądz bierze się z produkcji dóbr i rozwoju, a nie lania betonowych kurników (chociaż nie ukrywam, że głównym klientem jest budowlanka), mógłbym inwestować w mikrokawalerki i liczyć na emeryturę w wieku 35-40 lat, ale cóż, o swoje ideały warto walczyć xD

@sudosu- Raczej nie, już wyrosłem ze szpanu na samochody, teraz marzę o laserze CNC i prasie krawędziowej (ʘʘ
  • Odpowiedz
  • 0
@PfefferWerfer: To zależy. Budżetowo tyle, co przeciętne auto premium (czyli 300k netto za oba z mega niskiej półki), a poważny sprzęt to już kwoty za które można mieć s-klasę, czy tam siódemę w max opcji (czyli około 1mln laser, 300-400k prasa) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz