Wpis z mikrobloga

Nie mogę dojść do siebie po tym jak okradli mi szopę. Szopa na działce na której buduje dom i zakładam siedlisko by uprawiać warzywa i hodować zwierzęta.

Moja taktyka była prosta nie zostawię tam nic co ma większą wartość to i po co ktoś ma to kraść.

Wynieśli dosłownie wszystko. Młotek kupiony za 30zl 5 lat temu, siekiera sklejona taśmą izolacyjną bo latała. Kanister z resztką benzyny czy litr oleju silnikowego. Sprej i parę sekatorów. Wąż ogrodowy.

Do kupy może wydałem na to 2-3 tysiące. Gość to sprzeda za 200? 300? Tam nie było nic wartościowego.

Gość lub goście co to robili widzieli że okradają biedaka. To wszystko służyło mi do pracy. Teraz odbudowa zaplecza zajmie mi tygodnie i muszę znów wydać te 2-3 tysiące...

Nie rozumiem jakim podłym trzeba być by pozbawić człowieka możliwości pracy. Poszedł by do roboty to samo by zarobił w 2-3 dni zupełnie legalnie.

Teraz strach i niepokój czy wróci po te kilka szpadli co zostawił

#zalesie
Dobry_Gospodarz - Nie mogę dojść do siebie po tym jak okradli mi szopę. Szopa na dzia...

źródło: temp_file7989083629129967022

Pobierz
  • 67
  • Odpowiedz
@Dobry_Gospodarz: Tak udało sie złapać. Mam dużo lepsze ujęcia ale nie chcę ich udostępniać. Ogolnie 2 zniszczone okna. ukradł 2 przedłużacze budowlane, kamere ze ściany wyrwał, 350m kabla ydyp 5x1,5, piłę łańcuchowa, klamke od okna. Klamke ukradł bo chcial otworzyc okno tarasowe i chyba wyniesc sprzety AGD ale, że inny jest tam wpust to chyba zrezygnował.
  • Odpowiedz
sprawa w toku - teoretycznie ma obowiazek naprawy szkody, tylko co od niego wyegzekwuje jak gość 7 miesiecy przed włamem wyszedl z kicia... oby trzymał sie z daleka.

Ale odzyskałem kamerę - posiadałem do niej pudełko z numerami seryjnymi i piłę elektryczną, reszty niestety nie.
  • Odpowiedz
  • 1
@4ntymateria to się nazywa efekt skali. Bardzo ciekawe zjawisko. Chodzi o to że wiele małych rzeczy lub działań zebranych do kupy daje duży efekt. Np 100 pompek zrobionych przez 30 dni z rzędu zwiększy twoją wydolność. A wynoszenie worka śmieci z lasu przy każdym spacerze poprawi znacząco kondycję miejsca. Tak samo jak #!$%@?ł mi 3 młotki, 4 siekiery, 15 kluczy, kilka paczek wkrętów, wąż, 2 sekatory, kliny, litr oleju, karnister, maczetę, dwa
  • Odpowiedz
@Dobry_Gospodarz: Koledze kradli węgiel z szopy, kamerka nie sprawdziła sie (gęby zasłonięte). Przed wejściem do szopy, wykopał płytki dołek wyłożył folią i wlał starego oleju. Rano po śladach oleju wiedział, który sąsiad go okradał.
  • Odpowiedz