Wpis z mikrobloga

#rosliny #roslinydoniczkowe #hobby #stolarstwo #chwalesie #sztuka

Chciałem się nieco pochwalić moim ficusem benjamina. Przejąłem go kiedyś od kolegi i przesadzając zauważyłem że ma pod ziemią pięknie zgrubione korzenie. Od tamtej pory co jakiś czas usuwam warstwę ziemi z góry, dosypuję na dno i tym sposobem podnoszę drzewko, a korzenie grubieją. Górę przycinam do obecnej wysokości 75cm z doniczką. Dodatkowo sam zaprojektowałem i zrobiłem donicę z drewna, bez wkładek, jako eksperyment jak długo wytrzyma na samym kleju bez żadnych kołków. Narazie trzyma się dzielnie już jakieś pół roku prawie ciągłej wilgoci. Ładnie dopełnia całego obrazka drzewka. Celuję w coraz dłuższe "nogi", pień i od góry równa okrągła korona, jak z obrazka.
Recydywa - #rosliny #roslinydoniczkowe #hobby #stolarstwo #chwalesie #sztuka

Chciałe...

źródło: temp_file7085841512759611811

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • 0
@Recydywa Ma 3 nogi i z tym odsłonięciem byłby problem. Nie mogłem go rozdzielić miesiąc temu podczas przesadzania. A niech rośnie sobie.

Twój wygląda majestatycznie
  • Odpowiedz
  • 1
@pamietamfanzonuna przede wszystkim zacznij od podlewania nie według kalendarza tylko ziemi. Latem mogę podlewać codziennie w słoneczne dni, a potem tydzień nic w deszczowe. Daj przeschnąć ziemi od góry. No i najlepiej zajrzyj co się dzieje z korzeniami. Może przelewasz i gniją. Powinny być jasne i zdrowe. Jeżeli czernieją to gniją, przelewasz. Ficus potrzebuje mnóstwo światła. Zraszać możesz i 10x dziennie, a nie raz tygodniowo. To roslina z bardzo wilgotnego klimatu.
  • Odpowiedz