Wpis z mikrobloga

@d4wid i to, że podniosłeś argument religijności danego kraju w kontekście legalności lub nielegalności eutanazji, przykład Czech pokazuje że nie do końca tak jest. Nie wiem co mają burdele i jaranie do tego ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@d4wid i to, że podniosłeś argument religijności danego kraju w kontekście legalności lub nielegalności eutanazji, przykład Czech pokazuje że nie do końca tak jest. Nie wiem co mają burdele i jaranie do tego ¯(ツ)


@hahaha322: wow jedne Czechy, problem jest w tym,, że i tak mam rację, bo wszyscy katolicy są przeciw eutanazji, bo to u nich grzechem jest.

Nie wiem co mają burdele i jaranie do tego ¯
  • Odpowiedz
@KRZYSZTOF_DZONG_UN
Bo ten temat to filozoficzne i prawne piekło, w które żaden rozsądny polityk się nie wpakuje.
Moralnie nie można obwiniać osoby decydującej się na eutanazje, ale można mieć wątpliwości do winy jej otoczenia, które na to pozwala.
Osoby ze skłonnościami samodestrukcyjnymi uważamy za chore i wymagające leczenia.
Jedynym przypadkiem, który zostawia nas (otoczenie) jakoś moralnie usprawiedliwionych to przypadek osoby już śmiertelnie chorej, która ma na sobie wyrok podyktowany losem i fizycznie
  • Odpowiedz
@d4wid nie no, nie jedne Czechy. Czechy to najlepszy przykład na Twój religijny argument. Dużo krajów którym daleko do katolickich mają dość konserwatywną politykę dot. eutanazji.

Po prostu moim zdaniem temat jest bardziej złożony i nie da się go spłycić jedynie do kwestii wiary lub jej braku. Istnieje też pozareligijna etyka którą kierują się przeciwnicy eutanazji. Nie powinno się wrzucać przeciwników czynnej eutanazji do worka z katolikami i sugerować że ich przekonania
  • Odpowiedz
@d4wid nie no, nie jedne Czechy. Czechy to najlepszy przykład na Twój religijny argument. Dużo krajów którym daleko do katolickich mają dość konserwatywną politykę dot. eutanazji.


Po prostu moim zdaniem temat jest bardziej złożony i nie da się go spłycić jedynie do kwestii wiary lub jej braku. Istnieje też pozareligijna etyka którą kierują się przeciwnicy eutanazji. Nie powinno się wrzucać przeciwników czynnej eutanazji do worka z katolikami i sugerować że ich przekonania
  • Odpowiedz
@d4wid a Ty nie rozumiesz że dyskusja o liberalnej eutanazji "na życzenie" wychodzi trochę dalej, poza kwestie religijne. Piszesz jakby zminimalizowanie liczby katolików w kraju było gwarantem zmiany statusu prawnego tego zagadnienia, a tak nie jest, bo eutanazja w stylu krajów beneluksu to rzadkość.

Czesi nie są liberalni i ateistyczni "od wczoraj", a też zabierają się do legalizacji eutanazji jak "pies do jeża".

Lewica miała swój czas rządów w Polsce, nie wprowadzili
  • Odpowiedz
To że Niderlany są bardziej wolnościowe niż takie Czechy czy Polska


@d4wid: Eutanazja nie jest postulatem wolnościowym, tylko stricte kapitalistycznym. Jesteś ok dopóki produkujesz i konsumujesz. Skoro jest już przyzwolenie społeczne w Kanadzie i Holandii na rozszerzenie eutanazji m.in o bezdomność, osoby samotne i biedę to dalej jest już tylko instytucjonalizacja tego i utylizacja nieefektywnych jednostek. To nawet nie jest argument katolików, tylko socjalistów, nawet jeśli się nie zgadzasz. Zaś Holandia
  • Odpowiedz