Wpis z mikrobloga

#rower Pytanie do ekspertów bo coś internety są niezgodne. Ulica jednokierunkowa ale dwa pasy. Skręcam w lewo. Której strony lewego pasa się trzymam przed skrętem? Prawej, środek, lewej?
  • 12
  • Odpowiedz
@robvan: jak skręcam w lewo to siła rzeczy do lewej zjeżdżam, normalnie to jade zawsze w świetle prawego koła samochodu, łatwizna bo tam zawsze jest wyjezdzone
  • Odpowiedz
  • 0
@In_thrust_we_trust ale to jest w pytę niebezpieczne. Mam wrażenie że na drogach pojawiło się mnóstwo młodych kierowców którzy nie ogarniają otoczenia. Jadąc środkiem nikt cię nie będzie wyprzedzał. Jadąc prawą stroną jest spora szansa że się komuś wbijesz pod auto bo kierowca nie ogarnie że skręcasz.
  • Odpowiedz
Jadąc środkiem nikt cię nie będzie wyprzedzał.


@robvan: to jest w opór błędne myślenie. Skręcałem ostatnio w lewo, zjechałem do lewej, w sumie to już byłem na powierzchni wyłączonej z ruchu na środku pomiędzy pasami. A kolo mnie wyprzedził po lewej...

debili można spotkać wszędzie.
  • Odpowiedz
  • 1
@jagodowy_krol zacząłem sobie do roboty rowerem jeździć i to jest dramat być rowerzystą w tym kraju. Wyprzedzanie na 10cm. A hit to jak jedziesz sobie prosto a ktoś próbuje się włączyć do ruchu i cyk przed tobą jeb. Dziś tak mnie ciężarówka zepchnęła na pobocze. Dramat.
  • Odpowiedz
@robvan: normalnie jak samochodem, na takiej drodze pewnie zawsze są oznaczenia że z lewego skręt w lewo z prawego skręt w prawo, więc jedziesz środkiem lub lewą stroną lewego pasa jezdni
  • Odpowiedz
A hit to jak jedziesz sobie prosto a ktoś próbuje się włączyć do ruchu i cyk przed tobą jeb.


@robvan: Klasyka gatunku – wąsaty dziad, który jeszcze za komuny kupił prawko za pęto kaszanki udający, że cię nie widzi, mimo tego, że patrzysz mu w oczy. Naprawdę przeważająca większość kierowców jeździ przynajmniej ok, ale musisz sobie wyrobić trzeci zmysł – ograniczone zaufanie do włączających się, czy wyprzedzających i w przypadku ciężarówek,
  • Odpowiedz