Miasto i deweloper przegrali w sądzie z mieszkańcami. Precedens w Polsce

Trzeba było aż postanowienia Naczelnego Sądu Administracyjnego, by stwierdzić, że Rada Miasta Katowice uchwaliła dokument niezgodny z prawem. Sprawa dotyczy budowy osiedla mieszkaniowego na podstawie tzw. lex deweloper.

- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 53
- Odpowiedz







Komentarze (53)
najlepsze
Bierzmy przykład z Katowic i nie dawajmy się dymać deweloperom i radnym którzy chcą budować miasta przyjazne dla siebie a nie dla mieszkańców!!!
Tuż przy Parku Kościuszki deweloper chce postawić dwa duże i wysokie bloki. Liczy na przychylność radnych, bo jego zamierzenia są niezgodne z planem zagospodarowania przestrzennego
źródło: Wizualizacja-lex-deweloper-ul.-Parkowa-4
PobierzAmator się pcha do zabawy to nic dziwnego, że po łapach linijka dostał...