Wpis z mikrobloga

Mireczki z #motocykle, jaki 125 cc polecacie na pierwszy motocykl do 12k? Z jakimi wydatkami na kombinezon, kask itd. mam się liczyć?
Przed kupnem planuję jeszcze zrobić kilku godzinny kursik by opanować podstawy do jazdy na tym sprzęcie z prawkiem B
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Straszak_pl: ja brałem 2 lata temu cb125f nową z salonu za 12,5k, sprzedałem potem po roku za 11,9k jak się na większy przesiadałem - mało traci na wartości, imo spoko opcja na 1 moto bo tam nie ma się co zepsuć
  • Odpowiedz
A jakieś konkretne moto polecisz? Zgaduje że w tej cenie nowe to tylko chińczyki?


@Straszak_pl: nowe to za 13-14 chyba jest najtańsza Yamaha noi jest BAJAJ hinduski który od 10 lat jest na polskim rynku i jeszcze złego słowa nie słyszałem na temat tej firmy. A sama firma ma już kupę lat.
  • Odpowiedz
@Straszak_pl licząc, że nie kupujesz gówna, a do tego wejdą jakieś promocje, ew używano - nowe ciuchy

Rękawice: 150-200 (min
Kask: z 500 w górę (o ile za 500 znajdzie jakieś LS2)
Buty: 350 w górę (szukając promocji, używek)
Spodnie: z 300 w
  • Odpowiedz
@zielony_goblin tak Chiny źle xd kupując chińczyka licz się z tym że co chwilę będzie coś nie tak, plastik zacznie się odkształcać od ciepła/zimna. Zaraz będziesz musiał żarówkę wymieniać bo jebnie, zębatka, części silnika to już nawet nie mówię bo lipa, kupując Moto za 7k nowy wciskają ci serwis za dodatkową opłatą co miesiąc... @Straszak_pl poczytaj sobie opinię ale ja bym na twoim miejscu brał japonca, Ew jak już to
  • Odpowiedz
Z jakimi wydatkami na kombinezon, kask itd. mam się liczyć?


@Straszak_pl: Kup już docelowy na większą pojemność, przede wszystkim kask, kup lepszy hjc, shoei, w żadne LS2 się nie baw. Dobry kask zaczyna się od 1500 wzwyż,

A co do motocykla, kup taki jaki łatwo później będzie sprzedać, coś markowego, niewiele jeśli w ogóle na nim stracisz. Ja miałem Hondę CB125R, możesz jeszcze się rozejrzeć za MT-125. A najlepiej to
  • Odpowiedz
@Straszak_pl: bierz motor z ABS. ABS jest prawnie wymagany w moto >125cc od jakiegoś czasu, 125cc i mniejsze nie zawsze mają a warto mieć. Nie słuchaj szefów co pieprzą, że prawdziwy motocyklista jeździ bez ABS, że ABS pogorsza hamowanie i tak dalej. Przy poprawnej technice hamowania ABS się nie uruchomi, a może uratować dupe jakbyś coś zrobił źle.

Sprzęt polecam rev'it, świetnej jakości rzeczy w dobrych cenach. Podoba mi się ich przejrzystość jeżeli chodzi o normy bezpieczeństwa, każdy przedmiot jaki oferują jest dokładnie opisany i widać na jakim poziomie spełnia normy bezpieczeństwa ECE. O dziwo to nie jest standard, i często jest problem znależć jakie normy spełnia produkt np. alpinestars dopóki ich nie zobaczysz na żywo na metce.

Kasku szukaj po recenzjach plus wyniku testów SHARP https://sharp.dft.gov.uk/helmets/
Caberg Duke to na przykład tani kask który ma dobre wyniki. Najlepiej kup kask integralny, jeżeli koniecznie chcesz z otwieraną szczęką to sprawdź na stronie sharp jak często szczęka w danym modelu otwiera się podczas wypadku. Tani crap typu LS2 lepiej
  • Odpowiedz