Wpis z mikrobloga

Nic tak nie psuje polskiego krajobrazu jak chmary atencjuszy na motocyklach, którzy wylęgają w każdy ładny dzień i hałasują gdzie się da. Gdziekolwiek nie pójdziesz w ładną pogodę - nad jezioro, do lasu, obejrzeć jakiś zabytek, zameczek, na punkt widokowy, na plażę - wszędzie spotkasz motocyklową elytę, która przejechała pół Polski, żeby zrobić se fotkę, narobić hałasu i wrócić na chatę zatruwając życie wszystkim ludziom po drodze, którzy chcieliby sobie pochillować w ładny, wiosenny dzień. Ostatnio się jeszcze dowiedziałem, że niektórzy motocykliści specjalnie podgłaśniają sobie maszyny i jeżdżą w zatyczkach do uszu xD Czy może być coś bardziej atencyjnego? Oczywiście nie mówię tu o kulturalnych motocyklistach z normalnym sprzętem tylko o typach myślących, że komukolwiek podoba się pierdzenie ich blaszaków. #motocykle #gownowpis #bekazpodludzi
  • 15
  • Odpowiedz
@janburner: zatyczki do uszu nic nie mają do głośności moto jak coś xD to po prostu żeby w trakcie jazdy 140km/h nie szumiał wiatr bo się nie da wytrzymać, motocykla prawie wtedy nie słychać i tak
  • Odpowiedz
@oreze: może dla niektórych typów motocykli, bo dla turystyków masz kierowcę obudowanego szybą, więc wiatr na niego nie dmucha, cruzery zazwyczaj też mają wielkie żagle w ramach szyby, więc to samo się dzieje (z własnego doświadczenia, tylko w moim przypadku po założeniu szyby jeszcze jest szczelina między szybą, a światłem, więc trochę tego wiatru jeszcze wpada), dla sportów mamy deflektory, za którymi częściowo kierowca motocykla się ukrywa.

Do tego dochodzi kask,
  • Odpowiedz
@MrDracek: Oj jak objezdzilem segment ADV to jednak wiele tych szyb jest takich ze i tak prosto w kask nawala wiatr, wiec zatyczki to mus. xD Teraz czekam az do gsxsa coś się pokaże jakaś akcesoryjna szyba bo podobnie.
  • Odpowiedz
@MrDracek: też mam potężną szybę (chociaż są większe) i jednak trzeba mieć jak się nie chce ogłuchnąć, nie polecam jeździć bez, chyba najlepiej wydane 8 dych na moto bo zwiększa komfort jazdy zdecydowanie
  • Odpowiedz
@gaily: to jak masz szybę, która w pełni "nie chroni" - to jaki jest wtedy cel tej szyby? W teorii chroni tors, ale niekiedy właśnie myk polega na tym, żeby on jednak dostawał te podmuchy powietrza aby dodatkowo chłodzić kierującego.

Nie myślałeś o dodatkowym reflektorze przedłużającym tą szybę?

chyba najlepiej wydane 8 dych na moto


@oreze: ja za swoją dałem około 3k
  • Odpowiedz
  • 0
@MrDracek Spytaj producentów większości moto typu adv/ sport tourer, chyba nie kojarze takiego na którym na szybie z salonu miałbyś chroniony sensownie kask, przynajmniej z moja sylwetka, właśnie po prostu redukuje ci nacisk i odchyla pęd, ale np w poprzednim moto centralnie waliło w wlot na czubku kasku. Deflektor miałem w 1 moto, obecnie wolę jakaś ładna akcesoryjna z puiga, miałem w 1050, no a teraz czekam bo puig odpisał że w
  • Odpowiedz
@MrDracek: mówię o stoperach xD a szybę mam do podbródka, nie zasłania widoku w deszczu i strumień powietrza idzie prawie idealnie w górne otwory w kasku, szyba nie powinna zasłaniać całego pola widzenia bo tu nawet nie ma wycieraczek
  • Odpowiedz
szybę mam do podbródka


@oreze: ja mam szybę na wysokości oczu, dzięki czemu powietrze odbija mi się od czubka kasku. Dla tego HJC to jest jak zbawienie, bo przez redukcję ruchu powietrza szumy mi całkowicie ustały (zapewne pojawiają się na wysokości wizjera, który nie jest dopasowany do kasku, nie dociska się jak w Airoh).

chyba nie kojarze takiego na którym na szybie z salonu miałbyś chroniony sensownie kask


@gaily: nie
  • Odpowiedz
@gaily: jeżeli masz taką szybę, to teraz nie dziwię się, że potrzebujesz stoperów - taka szyba co najwyżej będzie dobrze działać pewnie dopiero po jakiś 200kmh+. Ja u siebie mam na tyle ją wysoko, że tak jak mówię, smyra mnie powietrze na czubku kasku, już ponad wizjerem (chociaż nieraz jest to mało przyjemne, bo nie jest to bezpośrednio jednostajne uderzenie, ale takie oscylujące łupanie).
Zdjęcie poglądowe.
MrDracek - @gaily: jeżeli masz taką szybę, to teraz nie dziwię się, że potrzebujesz s...

źródło: Zrzut ekranu 2024-04-09 230844

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@MrDracek nie no mówię, po prostu idealnie odbija w kask, na autostradzie czy innej prostej to można zawsze lekko się nachylić na bak, ale zakładam że z puiga dadzą coś parę cm wyższego i szerszego i będzie ok. W sumie suzuki do modelu GT ma jakaś szersza szybkę, ale musiałbym kogoś znaleźć i sprawdzić czy w ogóle pasuje do GX, bo powinna pod kątem mocowania.
  • Odpowiedz
zatyczki do uszu nic nie mają do głośności moto jak coś


@oreze: mają, oj mają. Cała masa tych czopero criuserowców ma zatyczki a ja bym ich o prędkosci powyżej 120-130 nie posądzał.
  • Odpowiedz