Wpis z mikrobloga

Jako osoba która długo walczyła i czasami cały czas wciąż walczy z objawami #nerwica, mogę z czystym sumieniem polecić dwie pozycje z literatury w tym temacie -

Pierwsza pozycja to "Lęk i fobia" autorstwa Edmunda J. Bourne'a - kiedyś ją już tutaj polecałem, ale to tak dobra pozycja, że warto o niej wspominać często. To jest po prostu moja Biblia wiedzy o zaburzeniach lękowych. Książka ta zawiera całą masę teorii i całą masę praktyki wraz z ćwiczeniami. Warto, bardzo warto ją sobie na spokojnie przeczytać a przede wszystkim ją sumiennie przerobić od początku do końca.

Druga pozycja, już napisana mniej oficjalnym językiem niż książka Bourne'a, ale w mojej opinii - również bardzo dobra, to pozycja "Jak żyć z lękiem" autorstwa Marcina Matycha. Krótsza, "lżejsza", ale również bardzo pomocna. Trochę teorii, a przede wszystkim masa praktyki.

Te dwie książki dały mi autentycznie więcej, niż wiele sesji psychoterapii czy przepisanych leków od psychiatry. Ale nikogo do psychoterapii czy psychiatrów nie zniechęcam - każdy przypadek jest indywidualny i zawsze dobrze w pierwszej kolejności zgłosić się po pomoc do specjalisty.

A książki, czy chodzicie do specjalisty, czy nie chodzicie, czy się od niego odbiliście - przeczytajcie.

#psychologia #nerwica #zaburzenialekowe
JanuszKarierowicz - Jako osoba która długo walczyła i czasami cały czas wciąż walczy ...

źródło: image;s=1000x700

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz