Wpis z mikrobloga

Pewien mirek (od dawna nieaktywny) #programista15k poinformował mnie na priv, że rozważa #samobojstwo zwłaszcza jeśli sprawę o jego stanie zgłoszę policji. Kiedyś tutaj pisał o opioidach. Co robić? jaka jest procedura?
Może #osint #csiwykop może pomóc wyśledzić go? Jest tutaj ktoś z #gliwice aby sprawdzić jeden adres? Może akurat ktoś go zna?
Co byście zrobili?
Ja człowieka zupełnie nie znam, przypadkiem miałem z nim do czynienia kilka zdań wymienionych, kiedyś pisał, że ma żonę i 2 dzieci, kiedyś że jakaś rodzina się nim zajmuje. Nie wiem gdzie jest w jakim stanie ale wolałbym się upewnić, że rodzina wie o nim i pilnuje go. Bo #szkodachlopa
  • 12
  • Odpowiedz
@pilnasprawa: Normalnie na policję zgłoś i elo. Już widzę jak jakiś miras podejmuje się sprawdzenia co u niego a później zastanawia się co robić dalej, kiedy ty masz już "problem z głowy".
  • Odpowiedz
@pilnasprawa:

adres sprawdzic jego rodzina tam mieszka po prostu aby miec kontakt do nich bo moze byc tak ze sami nie wiedze co sie dzieje

no i ktoś sprawdzi, powie rodzinie co jest grane, rodzina się z nim skontaktuje, on powie że nie wie ocb i ich uspokoi a później się wyhuśta. Tylko policja, to jedyny sposób. Zgarną go i zawiozą na obserwację psychiatryczną, a miras jak będzie chciał zrobić sobie
  • Odpowiedz
  • 1
@Kocurovsky: wierzysz ze policja to fachowcy i zrobi jak trzeba? imho matce najbardziej zalezy ona powinna dopilnowac syna a nie random z netu policjant czy ktokolwiek obcy, obcemu nie zalezy, info do rodziny musi isc
  • Odpowiedz
@pilnasprawa: daj spokój człowiekowi. Jeśli ktoś chce się wylogować to tylko jego sprawa. Może po drugiej stronie jest po prostu lepiej niż tutaj.


@ziomus0812: jak ktoś chce się wylogować, to to zrobi, a nie będzie pisał o tym komuś na pw. Skoro pisze, to ewidentnie szuka pomocy.
  • Odpowiedz