Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci
20k za m2 na spokojnie przy nowym kredycie xD

I pomyślcie, że najbardziej znani tu spadkowicze czekają od czasów 7,5-8k za metr , a niektórzy nowi biorą ich na poważnie.
  • 27
  • Odpowiedz
@Tiab ja na nic nie czekam, po prostu mam gdzie mieszkać i nie chce sobie zakładać smyczy na 20-30 lat, a takiego momentu w relacji cen do zarobków jeszcze nie było. Paradoksalnie po tej wielkiej pompie stać mnie bardziej na mieszkanie, bo akurat moje zarobki rosną w ostatnich 2-3 latach szybciej, ale nie wierzę że tak będzie przez kolejne 10 lat.
  • Odpowiedz
@Tiab: ja kiedyś zrobiłem tutaj ankietę, w której mi wyszło że ok. połowa głosujących czeka na spadki, a było to w czasie, kiedy ceny wynosiły jakieś 75% dzisiejszych ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
  • 0
@gokotgo “mam gdzie mieszkać”
Jeśli najmujesz to i tak jesteś na smyczy tylko po 20-30 latach nic z tego nie masz. Chyba, że mieszkasz za free w pokoju u rodziców i odkładasz.
  • Odpowiedz
@Tiab:

pomyślcie, że najbardziej znani tu spadkowicze czekają od czasów 7,5-8k za metr


O panie, spokojnie od 5k za metr w dużych miastach, może nawet wcześniej. Jak kupowałem za 6k w jednym z największych miast kilka lat to już wtedy czytałem identyczne posty jak dzisiaj, że szczyt bańki, że ludzie jak ja są debilami, że już za chwilkę ceny spadną xD
  • Odpowiedz
@koniecswiatajestbliski no ale co Ty myślisz, że w kredyt 30 lat ubierają się ludzie bez niczego, którzy robaczą na wynajmie? Każdy kogo znam i kto kupił mieszkanie czy to w 2012, czy w w 2017 czy w 2021 dostał cos od starych, a często i całość. Jak ktoś nic nie dostał to nie mieszka w Polsce.
  • Odpowiedz
@koniecswiatajestbliski no po prostu nie widzę powodu, żeby kupować mieszkanie w Polsce po zachodnich cenach bez żadnego wsparcia rodziny ani przywiązania w postaci partnerki. Czemu akurat tutaj startować od zera? Tak po prostu się dziwię, nie ze cos mam do Twojej decyzji.
  • Odpowiedz
@Tiab: a co z operatami? rzeczoznawcami? mój doradca kredytowy twierdzi, że żaden bank w moim rejonie nie sfinansuje mieszkania powyżej 12k za metr a takie potrafią być ceny... dojdzie do impasu w takim razie, sprzedający wycenią mieszkanie na X a bank na Y i ktoś będzie musiał ustąpić
  • Odpowiedz
@gokotgo:

Czemu akurat tutaj startować od zera?


A gdzie? Narzekam na Polskę oczywiście, ale tak naprawdę obiektywnie nie jest to najgorsze miejsce do życia. Byłem za granicą wiele razy, mieszkałem tam nawet kilka miesięcy i to nie dla mnie, zawsze Polak na zachodzie będzie obywatelem drugiej kategorii. Tutaj czuję się dobrze, u siebie.

Mieszkanie ze starymi odpada bo co chwilę czepiali o każdą moją decyzję życiową więc się wyprowadziłem. Wynajmowałem parę
  • Odpowiedz
@koniecswiatajestbliski są lepsze, zwłaszcza przy pracy zdalnej. Teneryfa np. No ale ja patrzę z perspektywy osoby, która mieszka w default city tylko dlatego, że mam tu mieszkanie po starych, inaczej już by mnie tu dawno nie było.
  • Odpowiedz