Wpis z mikrobloga

Beka z pisowców i konfiarzy którzy jeszcze niedawno wróżyli, że Trzecia Droga za chwilę się rozpadnie i nikt nie będzie jej popierał, ponieważ wbrew oczekiwaniom swoich wyborców weszła w koalicję z Tuskiem. No jak widać coś nie pykło w tych rzekłbym "ziemkiewiczowskich" przewidywaniach. Koniec Trzeciej Drogi jest daleki, a znakomity wynik w takim województwie świętokrzyskim (21,71%) i pokonanie tam KO pokazuje, że jest to formacja mogąca notować bardzo dobre rezultaty tam gdzie Platforma nie ma na to szans.

Podobna beka także z Lewicy, która o swój fatalny wynik obwiniła TD, bo ta nie chciała całkowitej liberalizacji aborcji na hop siup. Dlatego zapewne TD zdobyła ponad 2-krotnie lepszy wynik od Lewicy i według d'Hondta miałaby dzisiaj 69 mandatów w Sejmie, podczas gdy Lewica zdobyłaby ich ledwie 15.

P.S. Poza wywaleniem się Lewicy patrząc na te wyniki mam Deja vu z października 2023. Wyniki niemalże bliźniacze.

#wybory #bekazpisu #bekazprawakow #bekazlewactwa #polityka #trzeciadroga
Lambo994 - Beka z pisowców i konfiarzy którzy jeszcze niedawno wróżyli, że Trzecia Dr...

źródło: Sejmiki

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@Lambo994: Jak pokazać, że dupa piecze nie mówiąc, że dupa piecze? Pis wygrał, chociaż nie wiem co im to da i mam to w dupie, ale już ten ból dupy oszołomów politycznych mnie denerwuje. #!$%@? farmazony ciągle na tagu. Wymyślacie fantastyczne teorie a gówno wiecie.
Bekę to można mieć z waz- ekspertów bo nic nie osiągnęliście w polityce tylko wpisy na portalu ze śmiesznymi obrazkami.
  • Odpowiedz
  • 13
przecież taki wynik 3D w samorządowych to porażka, sam PSL miał w 2018 11%


@MajsterNowak: A jaki niby potencjał ma Polska 2050 w samorządowych, gdzie w terenie Hołownia ma cały czas mizerne struktury? A do tego przez te lata na wsiach i w mniejszych miejscowościach PiS skutecznie przejął część elektoratu PSL.

Biorąc pod uwagę, że mamy spadek frekwencji i demobilizację elektoratu opozycji w porównaniu do października, a jesienią jakaś część głosów
  • Odpowiedz
  • 2
@MajsterNowak: Ty widziałeś wyniki PiS-u we wschodniej Polsce albo KO w dużych miastach czy województwie pomorskim? Przecież przy obecnej polaryzacji społeczeństwa i głosowaniu nie za kimś, a przeciwko PiS albo przeciwko KO, blisko 15 % wynik jakiejkolwiek innej formacji spoza tego duetu jest sukcesem. Zwłaszcza, że poza PSL jakie struktury lokalne ma Polska 2050?

W 2018 roku PiS-owcy potrafili przejść do drugiej tury w miastach takich jak Kraków, Wrocław czy Gdańsk.
  • Odpowiedz
  • 3
@wAr1948: Zgadza się i to przez Lewicę, która spadłaby na 15 mandatów XD Natomiast KO i TD powiększyłyby stan mandatów z 222 na 229 i byłyby na granicy utworzenia samodzielnej większości.
  • Odpowiedz