Wpis z mikrobloga

Chciałem wyczyścić fugi po remoncie bo te na podłodze łazienki wyglądały fatalnie. Kupiłem jakiś środek i tarłem gąbką zgodnie z instrukcją. Niedosyć że mało co się wyczyściło to chyba starłem fugę za bardzo i odsłonił się rant płytek. Gorzej że w kilku miejscach ujawniły się dziury. Co teraz zrobić? Trzeba wymienić całą fugę? :/

#remontujzwykopem #remont #pytaniedoeksperta
szczurek_87 - Chciałem wyczyścić fugi po remoncie bo te na podłodze łazienki wyglądał...

źródło: IMG_0546

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • 1
@Smarek37: generalnie te fugi to, eh - łazienkę zrobili najpierw a potem tam chodzili, pędzle czyścili…

No chciałem dobrze a tu klops :/ Najgorzej że już nie mam siły na ten remont. Znając życie jak zacznę skrobać fugę to uszkodzę płytki. Wezmę kogoś to zrobi to, a zniszczy coś obok. Serio ja już mam takie doświadczenia z fachowcami że czuję już autentyczną niechęć. Jedno robią - swoje, a wszystko inne dookoła
  • Odpowiedz
@szczurek_87: jak chcesz wyskrobać i nie uszkodzić to weź tapeciaka z krótkim grubym ostrzem(są takie) i skrob przez środek. Jak zrobisz rowek to boki fugi już łatwo wykruszysz.
  • Odpowiedz
  • 0
@Smarek37: tą fugę i tak trzeba wymienić bo jest zaplamiona. Ile ktoś może wziąć za wymianę takiej fugi? Duży koszt? To jest łazienka 2X2m płytki 60x60 cm więc tej fugi wiele to nie ma
  • Odpowiedz
@szczurek_87: dosyć upierdliwa robota, nie wiem czy ktoś ci na to przyjdzie. Licz dobrą dniówkę, czyli z 5 stów jeżeli to tylko podłoga. Jakby co to są renowatory do fug i można je przebarwić.
Edit i teraz jeszcze pytanie, czy silikony już położone, bo raczej ciężko będzie wymienić bez naruszenia, cyba, że zostawią po pół centymetra w narożniku
  • Odpowiedz
  • 0
@Smarek37: położone sylikony :/

Wszystko zrobione do końca było. Ja cię kręcę - no nic, zapłacę te 500 zł i już :(

Fugi przy sylikonach nie są przebarwione ani poplamione.

A jeszcze myślę - jakby machnąć fugi na to co jest? Może złapie trochę i pobarwi te plamy?
  • Odpowiedz
@szczurek_87: ogólnie fugi są bardzo przyczepne, więc możesz spróbować z tą cienką warstwą. Nawet niedomytej matowej płytki nie doczyścisz z fugi bez mocnej chemii jeżeli zaschnie. Możliwe jednak, że przy takiej doklejce nie uzyskasz oryginalnego koloru. Może wyjść jaśniejsza.
  • Odpowiedz