Wpis z mikrobloga

@dorodny_kebab: zalać na chwilę wodą, położyć papier ręcznikowy i wyprasować. Jak masz jakieś skrawki pozostałości to najlpiej najpierw przetestować czy blat wytrzyma. Zobacz na yt filmiki.
@kodecss: no debil się odezwał, masz rację. Zobacz najpierw zdjęcia zanim będziesz komentował. Okleina ma pęknięcia więc wilgoć wejdzie pod spód. Nic tak pięknie nie pęcznieje jak mdf. Ja tak naprawiałem oklejane blaty i potem kropelka w pęknięcia żeby trochę uszczelnić. Dlatego, że oklejany piszę żeby najpier przetestować, bo na niektóre żelazko może źle zadziałać.
zauważyła żona, przysięga ze to nie ona zrobiła, ja też nie, nie wiem, może duchy


@dorodny_kebab: Najlepiej wyluzować, też tak miałem przy pierwszej chacie, że dostawałem białej gorączki, że coś się uszkodziło. To co się da zabezpiecz, ale nie na wszystko mamy wpływ.
@dorodny_kebab: blatów nie łatałem, ale małe uszkodzenia w panelach podłogowych zalewam żywicą epoksydową. Akurat mam epidian 5, ale jakikolwiek przezroczysty powinien być dobry (epidian lekko żółknie na słońcu).

W zależności od wielkości: jak są mikro ubytki to robię samą kropelkę i nie wnikam w wypukłość. Na podłodze nie ma znaczenia. Przy większych ubytkach oklejam na około taśmą malarską żeby została dziurka i 2-4mm na około nie oklejone i zalewam żywicą. Potem