Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Nie, programista nie jest wyjątkowym produktywnym nadczłowiekiem, który osiągnie ekstremalnie wysokie zarobki w każdej branży. To wymagania zewnętrzne w IT wpływają na waszą produktywność, o stanowisko juniora biją się setki osób, sami tak piszecie, a wyżej konkurencja mniejsza ale za to nie wiecie za co się zabrać bo jest tyle do zrobienia. Sama rozmowa kwalifikacyjna to hardcore, więc popierniczacie jak rakieta elona. Nie możecie patrzeć np. na budowlankę analogicznie, bo tam wezmą każdego, nie ma konkurencji, nie ma takich wymagań. Wy teraz czujecie bat nad sobą, nie macie go w sobie. W budowlance będziecie musieli mieć bat wewnętrzny. Dostaniecie 6k na rękę, nie będzie zagrożenia z zewnątrz i będziecie mieć wjbane.

#programowanie #programista15k #pracait #pracbaza #kryzysit



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 23
@mirko_anonim: dokładnie, wiele osób daje się nabrać na wysokie zarobki w IT. faktycznie w IT można bardzo dobrze zarabiać, 30k to żaden problem. jest tylko jeden warunek: musisz być w ch*j dobry. jak jesteś słaby lub przeciętny to nawet pracy nie znajdziesz, bo hindus zrobi to samo za 2$/h. w IT nie potrzeba ludzi słabych, ani nawet przeciętnych, a tych bardzo dobrych. słaby programista przyjdzie i nasmrodzi swoim gówno-kodem, poskleja taśmą
słaby programista przyjdzie i nasmrodzi swoim gówno-kodem, poskleja taśmą jakieś gówno, zapłacisz mu a potem i tak będzie musiał przyjść ktoś inny by to posprzątać


@ly000: popracujesz dłużej to się połapiesz, że w tej zabawie nie chodzi wcale aby coś zrobić, baaa, nawet robić
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @WyjmijKija @nad__czlowiek @ly000:

Drodzy koderzy, posłuchajcie mądrości życiowej od kogoś, kto wie, jak wygląda prawdziwy świat, a nie tylko ten wasz matrixowy światek. Wysokie zarobki poza IT to bajki dla grzecznych dzieci, chyba że jesteś psycholem jak z filmów Tarantino. Musisz mieć własny biznes i osobiście wyrywać klientom pieniądze z portfeli. Żadne tam B2B, gdzie udajecie, że jesteście prezesami. Jeśli jesteś ciapą albo zwykłym szaraczkiem, to
popracujesz dłużej to się połapiesz, że w tej zabawie nie chodzi wcale aby coś zrobić, baaa, nawet robić


@NoName4891: zależy gdzie, zależy kiedy. potem nie płaczcie jak zwalniają 30% firmy, bo się okazuje, że duża część firmy po prostu nic nie robi
@peoplearestrange: no ale prawda jest taka, że jak jesteś robolem to nie dobijesz do 10, chyba że będziesz #!$%@?ł na kilka etatów 7 dni w tygodniu, aż się zajeździsz. Inna opcja to wyjazd na granicę. Jeszcze inna to jakaś firma, ale mało który robol potrafi prowadzić firmę. Twój kolega to nie jest żaden przykład reprezentatywny
@mirko_anonim:

cytowany tekstNie możecie patrzeć np. na budowlankę analogicznie, bo tam wezmą każdego, nie ma konkurencji, nie ma takich wymagań.


Nie ma wymagań intelektualnych na zwykłego robotnika, ale za to trzeba mieć zdrowie i siłę fizyczną.

Tutaj wykopki piszą o raju budowlańca na podstawie faktury za usługę wykwalifikowanego robotnika/rzemieślnika, którego zarobki są nieosiągalne dla większości w branży.
@peoplearestrange: taa każdy matoł, jestem tępy i przez 3 lata dalej jestem jr php dev, gdzie te moje 15k? Skoro dalej zarabiam ledwo 5k na rękę i to w Wwa. Pora skończyć z tym mitem o zarobkach. Może anon uczący się po godzinach po pare h dojdzie do większej kasy nawet będąc tępym bo poświęci czas na naukę ale taki ja? Gość co prawie nie pisze kodu po pracy? Nie ma
@peoplearestrange: oj zdziwilbys sie ilu mi podobnych jest u mnie w firmie, rekordzista ponad 6lat siedzi jako junior i tez ma tyle co ja. Jestesmy w wyjatkowym kouchozie. Nie dziwie sie ze co bardziej ogarnieci szybko uciakaja. Ale z drugiej strony gdzie oni albo ja znajdziemy prace. Opowiadali mi oni ze tu wcale tak zle nie jest bo mieli gorzej