Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem z moją Mama (level 63), od tygodnia zachowuje się bardzo dziwnie. Śpi całe dnie, tato powiedział że w sklepie kilka razy obiła się o półki jak byli na zakupach i o mało nie weszła pod jadący samochód. Miała problem żeby włączyć telewizor a wczoraj podczas gotowania wrzuciła cały makaron do gotującej się wody i woda wykipiała gdzie do tej pory takie rzeczy się nie działy. Ojciec wczoraj po mnie zadzwonił że coś jest nie tak, przyjechałem i rzeczywiście zachowywała sie trochę jak zombie. Chciałem ją zabrać na SOR ale nie chciała więc wezwałem karetkę bo myślałem że to może wylew. Panowie przyjechali, zmierzyli cisnienie, sprawdzili cukier, zrobili takie podstawowe badania neurologiczne tz dotknij palcem nosa itp ale nic nie stwierdzili.

Dzisiaj rano przyjechałem do nich i mama znów śpi. Ojciec ma do mnie zadzwonić jak wstanie i jadę tam znowu, chce ją wysłać do neurologa ale wiecie jak to jest że starszymi upartymi ludźmi.

Piszę tu bo szczerze się boję, może ktoś tu widział podobne objawybubstarszych ludzi?

#pomocy #choroby #pytanie #lekarz
  • 5
@Meciek Mirku mój tata miał też dziwne objawy które po czasie pasowały do jego choroby. Tak jak @Vaerlin napisał potrzebne badania. Neurolog również. Ja bym nie czekał. Może gdybym miał lepszą wiedzę wtedy to by się wszystko inaczej potoczyło...
@Meciek: Jestem na FB na grupie opiekunów ludzi z demencja i innymi chorobami otępiennymi. Objawy u każdego chorego choć różne, to jednak podobne; splątanie, spanie, zapominanie. Niechęć do lekarzy to wspólny mianownik. Żaden chory nigdy nie chce iść do lekarza. Trzeba podstępem lub wizytę domową zamówić. Pewnie w grę będzie wchodzić psychiatra i neurolog.