Wpis z mikrobloga

@trebeter:

oczywiscie.

1. zbadaj wode. po co chcesz zakładać filtry? skoro nie wiesz z czym walczysz ? dla sportu ?
ja wiem, masz twarda wodę ?
mieszkasz w domku na wsi ? pewnie żelazo podniesione, a skąd ? ano stad ze rury ..kilometry
własne źródło = żelazo + pewnie inne domieszki, może być i bakterie
mieszkasz w bloku ..dość podobnie..

2. masz miejsce ?
pod kranem ?
masz kanalizacje ?

osmoza
wiec jak stanu wody nie znasz, to jaki parametr chcesz zmienić ?
:)

dobra, dam ci na PW namiar.
nie jestem żadnym handlowcem

większość firm ( poważnych ) co sprzedaje RO/filtry zrobi badanie wody na swój koszt. wysyłasz na swój koszt butle wody wcześniej się dogadując
( nie chcesz ode mnie - szukaj sam )

od tego zacznij - będziesz mial wyniki można wtedy wiedzieć co trzeba poprawic ( lub nie )
@korin_: no wlasnie
opis filtrów
Etapy filtracji wody:
1. Filtr wstępny piankowy - usunięcie zanieczyszczeń mechanicznych
2. Filtr węglowy blokowy - usunięcie zanieczyszczeń chemicznych
3 i 4. Membrany nanofiltracyjne (2 szt. o wydajności 150 GPD każda)

I to tyle ;)
moim zdaniem, ( nie wiem co właściwie filtry ) trochę uboższa RO
bo pompa pcha wodę na zadanie ( stad brak zbiornika )
brak danych o pompie.

to "prawie" RO moim
@korin_:

Opinia o produkcie: Filtra używamy w rodzinie od kilku tygodni i póki co jesteśmy bardzo zadowoleni. Woda wszystkim smakuje. Używamy jej do gotowania, do picia bezpośrednio oraz do sprzętów AGD (ekspresu, czajnika oraz żelazka). Wcześniej używaliśmy dzbanka brity, ale to rozwiązanie jest zdecydowanie lepsze. Nie trzeba wymieniać filtra co miesiąc, myć dzbanka. No i jest więcej miejsca na blacie. Razem z filtrem kupiłem baterię trójdrożną Lizbona. Takie połączenie sprawdza się
@korin_:

No więc, dzięki uprzejmości @pj.w zdobyłem 2 butle wody z kranu na warszawskiej Woli przefiltrowane NanoPadem.


Moje subiektywne wrażenia:
- woda na surowo jest smaczna - smakuje jak ta z dystrybutorów typu „Dar Natury”, nie ma też jakichś zapachów, które by mi przeszkadzały
- juz wspominałem, że moja filtrowana Britą C-Quell z 30% bypassem mi nie smakuje, nie śmierdzi, ale jest jakaś nie tego (moja woda jest z Mokotowa