Wpis z mikrobloga

#izrael #bliskiwschod #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #palestyna #wojna #przegryw #swiat #geopolityka #ciekawostki

Jaki jest Twój stosunek do państwa Izrael?

10 - bardzo pozytywny
5 - neutralny
1 - bardzo negatywny
Kopytnik_1 - #izrael #bliskiwschod #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #palestyna #wojna ...

źródło: israel-PR

Pobierz

Mój stosunek do Izraela:

  • 10 - bardzo pozytywny 9.0% (20)
  • 9 0.5% (1)
  • 8 0% (0)
  • 7 1.4% (3)
  • 6 1.8% (4)
  • 5 - neutralny 9.5% (21)
  • 4 3.6% (8)
  • 3 13.1% (29)
  • 2 8.1% (18)
  • 1 - bardzo negatywny 53.2% (118)

Oddanych głosów: 222

  • 12
@Lewacka_zydokomuna: No myślę, że żadnego kraju na bliskim wschodzie bym nie ocenił wyżej niż 4. No chyba że Cypr wliczamy w bliski wschód. Bibi jest dla mnie tak samo demokratyczny jak Erdogan i niewiele mniej niż Putin. To tyran, który powinien gnić w więzieniu. Dodajmy do tego zbrodnie wojenne Izraela, wieczne robienie z siebie ofiary i świętej krowy, obowiązkowa służba wojskowa (jedna z dłuższych na świecie), mierna wolność słowa.

Naprawdę nie
choćby fakt, że żaden kraj na Bliskim Wschodzie nie zapewnia swoim obywatelom tyle wolności obywatelskich i politycznych co Izrael


@Lewacka_zydokomuna: Zapewniał Liban zanim Izrael zamienił go w gruzowisko. No i Netanhaju odwala dużo bardziej niż PIS w temacie sądów i przejęcia władzy.
@Kopytnik_1: Mam szacunek, że nie pie*dolą się w tańcu, oko za oko. Cały naród ma szkolenia, wiedzą jak się zachować.
Aktualnie moim zdaniem zdecydowanie za grubo jadą ze strefą gazy, ale patrząc na historię to silna strategia działa, po kilku wojnach jest trwały pokój np z Egiptem.