Wpis z mikrobloga

#!$%@?, w polskich mediach nie ma chyba bardziej niebezpiecznego szkodnika niż Stanowski.

Jego chłopskorozumowe, naiwne, czarno-białe rozumienie świata nie jest niczym wyjątkowym - takim postrzeganiem rzeczywistości odznacza się w tym kraju dobre kilkadziesiąt procent populacji. Sęk w tym, że chłop zgromadził wokół siebie centroprawicowy i prawicowy kult sfrustrowanych osób bardzo podatnych na manipulację, a do tego dysponuje bardzo dużym kapitałem finansowym, który ułatwia mu wtłaczanie swojej spaczonej, wolnej od głębszego zrozumienia problemu narracji.

Jakakolwiek próba przyznania racji Braunowi - zwolennikowi pokoju z Rosją, przeciwnikowi NATO i UE, antysemicie, rasiście i homofobowi - powinna absolutnie zdyskredytować osobę, która próbuje to zrobić. Niestety, Stanowski dzięki armii magazynierów, Mariuszy z Brighton, średniorozwiniętych kiboli i innych NPC jest teflonowy, i nawet #!$%@? tak niebezpiecznych słów po nim prawdopodobnie spłynie, ale zalążek narracji "A co jeżeli Braun ma rację?" zacznie już kiełkować w tysiącach głów.

Od takiej soft-propagandy wszystko co złe się zaczyna. Przecież PiS nie zdobył władzy dzięki twardemu przekazowi TVP, TV Trwam czy Republiki, tylko dzięki takim cynicznym pseudo-dziennikarzom, którzy latami zatruwali umysły szczególnie ludzi młodych, w wieku 18-35 lat słowami o "eurokołchozie", Polsce jako "piesku Ameryki", Tuska i jego ludzi jako "niemieckich agentach" i innych "homolobby".

A to wszystko przykryte sprytnym "ale weźmy to na chłodno, zdroworozsądkowo, na chłopski rozum, logicznie".

#sejm #polityka #bekazpisu #stanowski #kanalsportowy #kanalzero #izrael #ukraina #rosja #wojna
Maurelius - #!$%@?, w polskich mediach nie ma chyba bardziej niebezpiecznego szkodnik...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 66
@Feministka2000: Masz świadomość że popierając pożytecznych idiotów takich jak Braun, którzy są wykorzystywani do wzmocnienia pozycji Netanjahu oraz skrajnej prawicy w tym kraju, poniekąd też ich wspierasz bo grasz w ich grę?
Zbyt skompilowane dla pożytecznego idioty, co? Netanjahu to by marzył o tym aby takich Braunów było w Polsce z 50.
Na szczęście mamy teraz rozsądny rząd który nie daje się łapać na prowokacje oraz wykorzystywać do jakichś rozgrywek politycznych
@Maurelius: Zarzucasz Stanowskiemu manipulację, a sam:

* Wrzuciłeś wyrwany z kontekstu cytat
* Twierdzisz, że prawicowcy są bardziej podatni na manipulację niż Lewicowcy tymczasem lewicy wystarczy wymyślić sobie nową płeć i każdy jest zmuszony akceptować to jako prawdę naukową. Nie brzmi jak religia? Elektryfikacja samochodów, zakaz gazu itp? Nie brzmi jak podatne na manipulację jednostki w trosce o EKO?
* Uważasz, ze Stanowskiego oglądają tylko prawicowcy i robole głosujący na PiS
Niestety, Stanowski dzięki armii magazynierów, Mariuszy z Brighton, średniorozwiniętych kiboli i innych NPC jest teflonowy, i nawet #!$%@? tak niebezpiecznych słów po nim prawdopodobnie spłynie, ale zalążek narracji "A co jeżeli Braun ma rację?" zacznie już kiełkować w tysiącach głów.


@Maurelius: nie ma to jak obrażać jakąś grupę ludzi, a samemu nie rozumieć słowa mówionego. Mógłbyś złapać robotę w gazecie wyborczej bez problemu z takimi wnioskami.
@Feministka2000:

uważam że Stanowski dobrze powiedział. Ambasador własnoręcznie WYBIELIŁ Brauna, plus zrównywał zgaszenie świec z zabiciem wolontariuszy.


Wybacz, ale łączenie przez ludzi tych rzeczy w taki sposób, że jedno złe działanie ma wybielać inne złe, jest cechą ludzi myślących bardzo prosto, bezrefleksyjnie i emocjonalnie.

Jeżeli uważamy, że coś jest złe, to mówimy dlaczego jest złe, a nie zaczynamy "łagodnie sugerować", że inne złe zachowanie tak złym jak było może nie być.
@Wirednd: nie można z tego powodu unikac takich stwierdzeń. Ze strachu że na korzyść jednej prawicy wzmocni się inna prawica. Efekt ma być taki, że jedni się wystraszą że inna się wzmocni i nauczą się mowić przepraszam zamiast mówić "no wiemy że wypadek, że wolontariusz zginął, no ale u was świeczki zgaśnicowali". Ale jak będą widzieć takie wymówki jak Twoja, będą przekonani że owieczki nie wyciągną ostrych wniosków, to nigdy się
@Feministka2000: Nie wiem, czy Cię dobrze zrozumiałem, ale czy sugerujesz, że taki mechanizm jaki zastosował Stanowski należy stosować, aby wystraszyć drugą stronę?

Coś takiego nie jest remedium na zło, coś takiego to podwaliny manipulacji i propagandy, tworzenia emocjonalnych relacji, które ze zdrowym rozsądkiem mają niewiele wspólnego.
Nie wiem, gdzie w mojej wypowiedzi była jakaś wymówka i czego by miała dotyczyć. W wywiadzie przedstawiciel Izraela próbował zbywać temat i zmniejszać powagę sytuacji,
@Feministka2000: Świetny pomysł. To teraz zagrywka Izraela też powinna być jakaś skuteczna, bez oglądania się na ideały. W sumie Rosja jest w tym całkiem niezła. Wspaniały pomysł na politykę międzynarodową. Wykop bawi i uczy. :)

Przez chwilę wydawało mi się, że krytykujesz zachowanie Izraela za manipulacje, puste słowa i jeszcze kilka rzeczy, ale może mi się wydawało. 👍🏻
@Maurelius: Tak to sobie tłumaczysz? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czy kiedykolwiek przyszło ci na myśl, że nie wszystko co robił PIS było złe, nie wszystko co propaguje jest złe i nie wszystko co głosili jest kłamstwem? Tu właśnie leży twój błąd poznawczy.