Wpis z mikrobloga

Odkopałem po latach portfel w postaci wallet.dat i odpaliłem bitcoin-core, niestety proces synchronizacji idzie jak krew z nosa.
W związku z powyższym 2 pytania od laika, który X lat temu coś tak wykopał, ale nie ma obecnie rozeznania w temacie.
1. Czy muszę pobrać/zsynchronizować całość, żeby przelew wyszedł na mój portfel na giełdzie?
2. Jaką opłatę transakcyjną ustalić, żeby została ona potwierdzona w max kilka godzin? Dodam, że gubię się w tym przeliczniku, który widać w bitcoin-core
Z góry dzięki za pomoc, dodam, że nie podejmuje tematu wyciągania kluczy i odpalania portfela np. w Electrum, bo obawiam się, że jeszcze coś schrzanię i zależy mi na maksymalnej prostocie plus szybkiej wymianie.
#bitcoin #kryptowaluty #btc #gielda
AbuJamal - Odkopałem po latach portfel w postaci wallet.dat i odpaliłem bitcoin-core,...

źródło: btc

Pobierz
  • 22
  • 0
@pirus: mam jeszcze wolne 295 GB, powinno wystarczyć? Co do opłat, masz na myśli sugerowaną opłatę w kliencie?
Bo nie mam problemu z poniesieniem jej, tylko nie nie wiem ile mam ustawić BTC na kilobajt, żeby uzyskać na pewno stawkę na poziomie np. 8.01 sat/vB w przypadku ręcznego ustawienia.

@Corona_Beerus dzięki, zaglądałem tam
  • 0
@fervi: serio? To da się te klucze do użycia w innym portfelu jakoś łatwo wyciągnąć?
@Corona_Beerus na ten moment mam w AppData w folderze Bitcoin 9,92 GB przy postępie 36,09% i zakładałem, że mój zapas spokojnie wystarczy
  • 0
@pirus: dobijam prawie do 50% i folder na zrzucie zajmuje raptem 5.75 GB Czy szukam w złym miejscu, czy może to się powiększy potem do ogromnych rozmiarów? Wygląda to jakbym miał domyślnie załączony pruning mode, bo chyba nie ma innego folderu na dane pobierane przez bitcoin-core?
AbuJamal - @pirus: dobijam prawie do 50% i folder na zrzucie zajmuje raptem 5.75 GB C...

źródło: size

Pobierz